Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

Iliustracija

Nacionalinėje bibliotekoje – „Pasivaikščiojimai po Vilnių su fotografu S. Žvirgždu“

2022 m. sausio 19 d. 17.30 val. – 18.30 val.

Džiaugiamės ir vėl galėdami pakviesti jus į Lietuvos Respublikos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, fotografijos istorijos tyrinėtojo, fotografo Stanislovo Žvirgždo devynių paskaitų-susitikimų ciklą „Fotografija atskleidžia istoriją. Pasivaikščiojimai po Vilnių su Stanislovu Žvirgždu“.

S. Žvirgždas – vienas geriausių Lietuvos fotografijos žinovų, žymiausių peizažo fotografijos meistrų. Ryškų pėdsaką palieka ir jo, kaip fotografijos kritiko bei istoriko, veikla. Jis – daugelio fotografijos leidinių sudarytojas, knygų vertėjas, straipsnių ir jų rinkinių apie Lietuvos fotografijos istoriją autorius ar bendraautoris.

Į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką fotografijos istorikas grįžta nuo sausio 19 d. Susitikimuose bus pasakojama apie pačius įvairius Vilniaus pastatus ir objektus, rodomos jų fotografijos. Renginiuose bus parodyta per 1600 fotografijų ir kitų vaizdų.

I paskaita. Pasivaikščiojimai po Vilnių

Paskaitos metu bus parodytos 162 fotografijos.

Paskaitoje bus pasakojama apie Aukštutinę pilį, Vilniaus katedrą ir Karališkąją kriptą, Katedros aikštę, 1931 m. potvynį, įvairiose miesto vietose buvusias ir esamas koplytėles.

Būtina registruotis čia.

Laukiame fotografijos entuziastų ir Vilniaus istorija besidominčių bibliotekos bičiulių. Ne todėl, kad nebūtumėte šių vietų matę – gal kai kurie pro jas praeinate kasdien, bet tam, kad iš tikrųjų jas pažintumėte, išgirdę istorinius pasakojimus ir juos iliustruojančias fotografijas. Susidomėjusiųjų laukiame Konferencijų salėje, V a.

SVARBU! Nacionalinės bibliotekos renginiuose galima dalyvauti tik turint galiojantį galimybių pasą arba kitą jam prilygstantį dokumentą. Laikantis saugumo reikalavimų, dalyviai įleidžiami ne anksčiau nei likus 15 min. iki renginio. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami.

Uždarose erdvėse vyksiančiuose renginiuose visi vyresni nei šešerių metų žiūrovai ir dalyviai, personalas privalo renginio metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius. Nuo to atleidžiami tik neįgalumą turintys žmonės, kurie to daryti negali dėl savo sveikatos būklės. Tokiu atveju rekomenduojama dėvėti veido skydelį. Taip pat dalyviai turi laikytis saugaus atstumo, naudotis rankų dezinfekcijos priemonėmis. Norintieji dalyvauti renginyje turi registruotis. Atsiprašome už nepatogumus.

Trumpai apie paskaitą

Data
sausio 19 d.
Laikas
17.30 val.
Vieta
Konferencijų salė, V a., 501 kab.
Trukmė
1 val.
Dalyvavimas
būtina registracija
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“