Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

Iliustracija

Parodos „Pasai“ atidarymas

2022 m. sausio 27 d. 15.00 val. – 16.00 val.

Paroda pasakoja apie Lenkijos Respublikos emigracinės vyriausybės ir Lenkijos pogrindžio valstybės vaidmenį informuojant pasaulį apie Holokaustą ir žydų gelbėjimą vokiečių okupuotose teritorijose. Parodos idėja kilo Lenkijos ambasadai Šveicarijoje ir Pileckio institutui atlikus tyrimus, kuriais remiantis paskelbtas žydų, vadinamosios Ładosio grupės pastangų dėka gavusių Pietų Amerikos šalių pasus, sąrašas. Šie pasai išgelbėjo daugelio jų gyvybes. Paroda išsamiai pristato Ładosio grupės ir jos pagrindinių veikėjų, tarp jų Chaimo Eisso ir Aleksandro Ładosio, veiklą.

Sausio 27 d. 15 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo erdvėje vyks parodos „Pasai“ pristatymo renginys. Jis skiriamas nacistinės Vokietijos Aušvico-Birkenau mirties stovyklos išvadavimo 77-osioms metinėms ir Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai paminėti.

Įėjimas su registracija. Prašome registruotis čia.

SVARBU! Nacionalinės bibliotekos renginiuose galima dalyvauti tik turint galiojantį galimybių pasą arba kitą jam prilygstantį dokumentą. Laikantis saugumo reikalavimų, dalyviai įleidžiami ne anksčiau nei likus 15 min. iki renginio. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami.

Uždarose erdvėse vyksiančiuose renginiuose visi vyresni nei šešerių metų žiūrovai ir dalyviai, personalas renginio metu privalo dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius. Nuo to atleidžiami tik neįgalumą turintys žmonės, kurie to daryti negali dėl savo sveikatos būklės. Tokiu atveju rekomenduojama dėvėti veido skydelį. Taip pat dalyviai turi laikytis saugaus atstumo, naudotis rankų dezinfekcijos priemonėmis. Norintieji dalyvauti renginyje turi registruotis. Atsiprašome už nepatogumus.

Trumpai apie renginį

Data
sausio 27 d.
Laikas
15 val.
Vieta
Valstybingumo erdvė, II a.
Dalyvavimas
būtina registracija.
Organizatoriai
Pileckio institutas, Lenkijos institutas Vilniuje, Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“