Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

„Open House Vilnius 2022“ Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje

2022 m. gegužės 28 d. 10.30 val. – gegužės 29 d. 18.00 val.

Architektūros šventė grįžta į Vilnių! Atviros architektūros savaitgalis „Open House Vilnius“ – jau gegužės 28–29 dienomis. Šių metų renginio tema – iššūkius sprendžianti architektūra. Ekskursijų dalyviai sužinos, su kokiais iššūkiais susiduria architektai, konstruktoriai, inžinieriai, dizaineriai ir kiti pastato kūrėjai, kaip ieškoma kraštovaizdžio ir urbanistinio konteksto darnos, kodėl buvo priimti tam tikri architektūriniai bei funkciniai sprendimai ir t. t.

„Seno ir naujo dermė“ – šį architektūrinį iššūkį puikiai įkūnija prieš keletą metų atnaujintas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos pastatas.

Architektūros savaitgalio metu ekskursijas vesiantys savanoriai gidai supažindins lankytojus su neeiline pastato istorija ir architektūros sprendiniais. Sužinosite, kas naujam gyvenimui prikėlė šį didžiulį pastatą. Po ilgai trukusios renovacijos naujais atspalviais suspindęs objektas žavi įvairiapusiškumu: už autentiško eksterjero slepiasi sudėtingiausi inžineriniai sprendimai, kontrastingame pastato interjere paveldo detalės dera su šiuolaikinėmis technologijomis ir moderniais funkcionaliais baldais.

Nacionalinė biblioteka tapo nauju traukos centru Lietuvoje. Pastato rekonstrukcija yra sulaukusi architektūros profesionalų pripažinimo tarptautiniu ir nacionaliniu lygmenimis.

Renginys nemokamas ir atviras visiems.

Nemokamos ekskursijos rengiamos gegužės 28 ir 29 d. (Gedimino pr. 51, Vilnius).
Ekskursijų pradžia nuo 10.30 val.
Paskutinė ekskursija prasidės 16.30 val.
Ekskursijos vyks kas 20 min.
Vienos ekskursijos trukmė – apie 45 min.
Maksimalus žmonių skaičius grupėje – iki 25 asmenų.
Organizatoriai – VšĮ „Architektūros fondas“.
Renginio naujienas sekite čia ›.

Daugiau informacijos rasite čia: www.openhousevilnius.lt 

Informacija apie Nacionalinėje bibliotekoje teikiamas paslaugas skelbiama ir informaciniuose ekranuose:

  • Vaikų ir jaunimo departamente, 1 a.;
  • vestibiulyje prie centrinio įėjimo, 2 a.;
  • atrijuje prie Lituanistikos skaityklos, 3 a.

Pasirinkdami atitinkamą meniu punktą, sužinosite bendrą informaciją: apie registraciją, skaitytojo pažymėjimą, mokymus, konsultacijas, ekskursijas, dokumentų užsakymą ir skolinimą, apie darbo ir mokymosi vietas, kūrybos erdves, paslaugas vaikams ir jaunimui, turiningą laisvalaikį ir atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie skaitytojo pažymėjimą, leidinių užsakymą ir grąžinimą, tvarką bibliotekoje ir paslaugas.

Trumpai apie renginį

Data
gegužės 28 ir 29 d.
Laikas
nuo 10.30 val.
Vieta
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka (Gedimino pr. 51)
Trukmė
6 val.
Organizatorius
VšĮ „Architektūros fondas“
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“