Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

Iliustracija

Litvako Saadios Bahato knygos „Iš vaikystės rojaus į pragarą ir atgal“ pristatymas

2022 m. rugsėjo 27 d. 17.30 val. – 19.00 val.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Vilniaus žydų viešoji biblioteka maloniai kviečia į gyva legenda tapusio litvako Saadios Bahato (Bokšickio) autobiografinės knygos „Iš vaikystės rojaus į pragarą ir atgal“ pristatymą Nacionalinės bibliotekos Valstybingumo erdvėje.

Laimingas, meilės ir šilumos nestokojantis Lietuvos žydo berniuko gyvenimas Alytuje pavirsta daugiau nei į pragarą, kai okupacijų ir karo šmėklos priverčia palikti brangius namus, skausmingai drasko artimiausių žmonių gyvenimą ir grasina kiekvieną sekundę pačiam Saadiai atimti gyvybę. Mirtis tyko kiekvieną gyvenimo koncentracijos stovykloje sekundę, ji įsiskverbusi į pačią egzistencijos šerdį.

Regis, tik stebuklų virtinė, guvus paauglio protas, gebantis kiekvienoje situacijoje įžvelgti teisingiausią pasirinkimą, ir nepaliaujamas siekis išgyventi padeda Saadiai pasiekti saugesnį gyvenimo krantą ir pradėti viską iš naujo išsvajotoje Palestinoje, tapusioje Izraeliu. Išsigelbėjęs iš Holokausto pragaro knygos herojus šiai valstybei atiduos visas gyvenimo jėgas, viltis ir asmeninio gyvenimo džiaugsmus. Bet nepamirš ir gimtinės Lietuvos.

Vilniaus žydų viešosios bibliotekos labdaros ir paramos fondo išleistoje autobiografinėje knygoje – Saadios Bahato gyvenimo istorija, kupina sunkiausių išbandymų Holokausto metais. Prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, knygos autoriui buvo 11 metų. Neseniai 94-ąjį gimtadienį atšventusio Lietuvos žydo asmeninis pavyzdys yra vilties, žmogiškumo ir nepalaužiamos stiprybės liudijimas.

Susitikusieji su S. Bahatu nepajėgia atsispirti jo žmogiškumui, spinduliuojančiai pagarbai ir šilumai jį supantiems žmonėms. Kartu jis – gyvas XX–XXI a. pr. gyvenimo Lietuvoje ir Izraelyje liudininkas, autentiškai papildantis istorikų pateikiamą medžiagą ne tik apie Holokaustą, bet ir apie bendrą lietuvių ir žydų gyvenimą prieškariu, žydų įnašą kuriant valstybę.

S. Bahato knygos „Iš vaikystės rojaus į pragarą ir atgal“ pristatyme dalyvaus knygos autorius, mokytojas, publicistas Vytautas Toleikis, Pasaulio teisuolių anūkas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto dėstytojas doc. dr. Romas Juknelevičius, knygos vertėjas Žilvinas Beliauskas.

Renginį moderuos Vilniaus žydų viešosios bibliotekos vadovas Ž. Beliauskas.

Knygos pristatymas vyks Valstybingumo erdvėje, II a.

Trumpai apie renginį

Data
rugsėjo 27 d.
Laikas
17.30 val.
Vieta
Valstybingumo erdvė, II a.
Dalyvavimas
įėjimas laisvas
Trukmė
1,5 val.
Organizatorė
Vilniaus žydų viešoji biblioteka
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“