2026 m. rugpjūčio 10–13 d. Pietų Korėjoje, Busane, įvyko 90-asis Tarptautinės bibliotekų asociacijų ir institucijų federacijos (IFLA) Pasaulio bibliotekų ir informacijos kongresas („WLIC 2026“). Renginys organizuotas kartu su Korėjos bibliotekų asociacija.
Moderniame parodų ir kongresų centre BEXCO vykusio renginio šūkis buvo „Bibliotekos – pokyčių variklis“ (angl. Libraries Powering Transformation). Kongresas sulaukė daugiau nei 3 000 delegatų iš daugiau nei 100 pasaulio šalių, tarp kurių dalyvavo per 1 000 specialistų iš Pietų Korėjos.
Busano kongresas tapo pirmuoju, kuriame pritaikytas atnaujintos IFLA konferencijų struktūros modelis, siekiant geresnės dalyvių patirties: pavyzdžiui, Kongreso trukmė trumpinama iki 3–4 dienų, o vienu metu vyksta ne daugiau kaip 4 paralelinės sesijos. Tuo siekiama kokybiškesnio turinio ir mažesnio dalyvių išsklaidymo.
Specialistai diskutavo beveik 200 sesijų, apimančių dirbtinio intelekto iššūkius, tvarių bibliotekų kūrimą bei atvirų žinių gynimą. Šalia pagrindinės programos Seule ir Busane buvo organizuoti specialūs susitikimai su integruota vertimo į 70 kalbų platforma.
Renginio uždarymo ceremonijoje tradiciškai įteikti svarbiausi profesiniai apdovanojimai. Džiaugiamės Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projekto, skirto leidinių lengvai suprantama kalba prieinamumui didinti Baltijos šalių jaunimui su negalia, sėkme – projektas laimėjo prestižinį „IFLA Impact & Innovation Fund“ tarptautinį finansavimą bei įvertinimą.
91-asis pasaulinis bibliotekų ir informacijos kongresas (IFLA WLIC 2027) vyks 2027 m. rugpjūčio 9–13 d. Londone, Jungtinėje Karalystėje. Pagrindiniai šio renginio akcentai:
Daugiau skaitykite:
Nuotraukoje: Lietuvos delegacija 2026 IFLA WLIC Busane, Pietų Korėjoje. Šaltinis – lbd.lt