Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Kodėl turėčiau ženklinti turinį?

Ką galima daryti su tekstu, muzika, paveikslėliais, nuotraukomis, vaizdo medžiaga, rasta internete? Ar galima juos peržiūrėti, perklausyti ar kitaip naudoti? Jeigu galima, tai kaip?

Turinio ženklinimas skirtas tam, kad šių klausimų nekiltų – pamatę ženklą, lengvai rasite informaciją apie jo prasmę, kitaip tariant, būsite nedelsiant suprantamai informuotas, kaip leidžiama naudoti šį turinį.

Jei skelbiate savo turinį, užduokite sau klausimą – ar leisiu internete radusiems žmonėms jį naudoti? Ar jie gali pasidalinti šiuo turiniu su kitais? Panaudoti kurdami naujus darbus? Gal jį gali naudoti tik nekomerciniams tikslams, o jei nori uždirbti – turi atsiklausti mano leidimo? Ženklinimas potencialiems naudotojams duoda aiškią nuorodą apie tokius leidimus ir draudimus.

Paženklintas turinys gali būti patrauklesnis vartotojams, atrodyti profesionaliau, tam tikrais atvejais – bus lengviau randamas paieškose. Tokiu būdu skatinsite skelbiamos informacijos skaidą ir laisvą kūrybinės veiklos rezultatų apyvartą.

Plačiau.