Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Analitika ir tyrimais grįstos informacijos portalas

Projekto finansavimo šaltinis ir vertė (EUR)
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), bendra projekto vertė – 59 539 Eur.

Projekto tikslas
Sukurti portalą, kuris didintų pakartotinį anksčiau Lietuvoje atliktų viešosios politikos analizių, vertinimų rezultatų panaudojimą, stiprinant įrodymais grįsto valdymo kultūrą ir gerinant įrodymų prieinamumą bei sklaidą visuomenėje.

Projekto rezultatai

 1. Seimo narių ir vykdomosios valdžios sprendimų priėmėjų informacinių poreikių tenkinimo visumoje didesnį vaidmenį vaidins profesionaliai parengta viešojo diskurso stebėsena, grįsta bibliografine, informacine, metainformacine ir analitine produkcija; tyrimais grįsta informacinė medžiaga, išvados ir rekomendacijos, kvantifikuojamos Nacionalinės bibliotekos ir STRATA produkcijos skaitomumo, vartotojų imties dydžio rodikliais.
 2. Patikima, metodologiškai tvari informacija vaidins didesnį vaidmenį šalies viešajame gyvenime, stiprins viešojo diskurso rigorumą, sudarys prielaidas žiniasklaidos pažangai.

Projekto trukmė
2021 m. liepos 26 d. – 2022 m. birželio 30 d.

Projekto vykdytoja
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Projekto partneris
Vyriausybės strateginės analizės centras (STRATA)

Projekto tikslinės grupės

 1. Privatūs viešosios politikos centrai.
 2. Užsienio valstybės, dar tik pradedančioms diegti įrodymais grįsto valdymo priemones viešojo administravimo sektoriuje.

Planuojamas projekto poveikis
Tikimasi, kad įgyvendinant šį projektą sukurtas įrankis leis atlikti ne tik vertinimų ar kitų įrodymų paiešką pagal nustatytus kriterijus ar raktažodžius (kaip tai daroma užsienio valstybių ar tarptautinių organizacijų atvejais), tačiau taip pat veiks kaip interaktyvi platforma, įtraukianti visuomenę, politikos formavimo proceso dalyvius ir įrodymus generuojančias šalis į diskusiją dėl įrodymų kokybės, panaudojimo, arba leis susidaryti aktualių vertinimų krepšelius, juos lyginti ir pan.

Projekto tęstinumas
Sukurtą programinę įrangą naudoti numatoma neribotai ir pasibaigus projekto įgyvendinimo terminui, ilgajame laikotarpyje kviečiant prisijungti kitus panašias funkcijas vykdančius valstybinius institutus – integruojant jų rengiamus ir kaupiamus duomenis.

Projekto komanda

 1. Magnus Tomas Kėvišas (projekto vadovas);
 2. Gintaras Eugenijus Krušinskas (IT koordinatorius);
 3. Ignas Zlatkus (viešųjų pirkimų koordinatorius);
 4. Genovaitė Šablauskienė (projekto finansininkas);
 5. Ugnė Rinkevičiūtė (projekto administratorė);
 6. Saulius Kolyta (partneris turinio kokybei);
 7. Viktoras Urbis (partneris turiniui ir procesui koordinuoti).

Atsakingas asmuo
Magnus Tomas Kėvišas, Informacijos politikos ir analitikos skyriaus vadovas, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. +370 5 239 8683

Logotipas