Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Skaitome kartu: jaunųjų skaitytojų ugdymas ir su jais dirbančių specialistų kvalifikacijos kėlimas

Projekto tikslas
Projekto tikslas – ugdyti jaunuosius skaitytojus (mokyklinio amžiaus vaikus) ir kelti su jais dirbančių asmenų kompetenciją.

Projekto uždaviniai
1. Įkurti Knygų klubą, kuriame kartą per savaitę vyktų knygų skaitymas ir aptarimai, diskusijos, literatūriniai „Protmūšiai“, įvairūs renginiai ir edukacinės išvykos.
2. Organizuoti su vaikais ir jaunimu dirbančių specialistų (mokytojų, bibliotekininkų) kompetencijai kelti skirtų renginių ciklą (seminarai, diskusijos, paskaitos, „Mirioramos“ kūrybinės dirbtuvės).
3. Viešinti projekto metu sukurtas veiklas (straipsniai spaudoje, interneto svetainėse, Facebook paskyroje).
4. Atlikti projekto poveikio tyrimą (dalyvių apklausa).

Projekto trukmė
2015 m. sausis–gruodis

Projekto vykdytojas
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Projekto partneriai
Leidykla „Tyto alba“, leidykla „Nieko rimto“

Projektą koordinuojantis Nacionalinės bibliotekos padalinys
Tyrimų ir sklaidos skyrius

Projekto finansavimo šaltinis ir vertė (Eur)
Lietuvos kultūros taryba, 6 100 Eur

Projekto pristatymas
Projektas orientuotas į dvi tikslines auditorijas. Vaikams ir jaunimui skirtų veiklų (Knygų klubas, įvairios edukacinės išvykos ir užsiėmimai, susitikimai su rašytojais) pagrindinė funkcija yra formuoti pozityvų santykį su skaitymu, tobulinti skaitymo įgūdžius, ugdyti profesionalių ir kritiškų skaitytojų kartą, ateityje kursiančią sėkmingą visuomenę. Kita projekto kryptis – su vaikais ir jaunimu dirbantys specialistai (viešųjų, rajonų ir mokyklų bibliotekų darbuotojai, mokytojai). Kelių sričių profesionalų (psichologų, literatūrologų, menininkų) pajėgos suvienytos tam, kad renginių ciklo (seminarai, kūrybinės dirbtuvės) metu būtų keliama minėtų specialistų kvalifikacija ir tobulinami įgūdžiai, reikalingi sėkmingam ir perspektyviam darbui su jaunaisiais skaitytojais.

Skaitymo, kaip įdomios, patrauklios ir tam tikrą prestižą visuomenėje turinčios veiklos, statusą įtvirtina ir Nacionalinės bibliotekos Palangos vasaros skaitykloje du vasaros mėnesius vykstantys garsiniai skaitymai, skirti plačiajai visuomenei, ypač šeimoms.

Atsakingas asmuo
Inga Mitunevičiūtė, Vaikų ir jaunimo literatūros departamento Tyrimų ir sklaidos skyriaus vadovė, tel. (8 5) 239 8564, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.