Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Renginiai ir parodos

Renginio iliustracija

Meno edukacija „Koliažinė tapyba ir fleita“

2023 m. gruodžio 5 d. 17.00 val. – 18.30 val.

Gruodžio 5 d. 17 val. kviečiame į pirmąjį meno edukacijos ciklo užsiėmimą „Koliažinė tapyba ir fleita“. Nuramdyti gruodžio prietemos nuotaikas bandysime klausydamiesi fleitos garsų. Amerikiečių džiazo legenda Paulas Hornas (1930–2014) 1983 m. rugpjūčio 21 d. atrado garso erdvę Vilniuje. Tokios ilgai ieškojo – ji akustinėmis savybėmis priminė karaliaus menę Egipto Didžiojoje piramidėje. Vieno objekto – plokštelės paroda primins ir visą Paulo Horno unikalios muzikos ciklą „Inside“, ir naktinę solinių improvizacijų sesiją Vilniaus bažnyčioje. Edukacijos dalyviai, pasiklausę kompozitoriaus kūrinio per ausines ir įkvėpti garsinių tonacijų, improvizuodami kurs spalvinius, ritminius, šviesotamsos vaizdinius koliažine technika, plėšydami ir klijuodami spalvotą popierių.

Koliažas yra meno kūrimo technika, pirmiausiai naudojama vaizduojamajam menui, bet galima ir muzikai. Taikant šią techniką, menas atsiranda iš įvairių formų sankaupos, taip sukuriama nauja visuma. Nepamiršime ir meno istorijos: susipažinsime su modernizmo tapybos srovėmis ir jų įtaka meno kūrinio kompozicijai. Teorinėje edukacijos dalyje aptariamos XIX a. pab. – XX a. pr. tapybos srovių kaitos, Kinijos ir Japonijos tapybos mokyklos, reakcijos į ankstesnes kryptis. Būtent jų meninės idėjos padeda atpažinti ir įvardyti, kaip reikia kurti, komponuoti paveikslą. Tai tarsi kūrinio nematomas stuburas, pagrindas, padedantis formuoti ir komponuoti vaizdą iš tam tikrų atskirų formų ar spalvų. Taip pat siūloma išmokti žvelgti ir analizuoti paveikslą giliau, neapsiriboti vien įspūdžiais „patinka – nepatinka, gražu – negražu“. Siekiama matyti tarsi už formos, žvelgiant į pačią daiktų prigimtį. Nebijant atrasti paveikslo struktūros ar esmės, ji gali būti gaivališka arba suvaldyta, tyki arba chaotiška, racionali arba poetinė.

Susitikimuose laukiami suaugusieji ir vaikai nuo 12 metų, lydimi suaugusiųjų. Edukacijos vyks Nacionalinės bibliotekos Pažinimo erdvėje-Laimės Lukošiūnienės salėje, V a.

Norinčiuosius dalyvauti prašome registruotis el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Trumpai apie renginį

Data
gruodžio 5 d.
Laikas
17 val.
Vieta
Pažinimo erdvė-Laimės Lukošiūnienės salė, V a.
Trukmė
1,5 val.
Dalyvavimas
prašome registruotis el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook