Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

Naujienos iliustracija

N. Šepečio knygos „Holokausto postsekuliarumas. Tarp kritikos ir supratimo“ pristatymas

2023 m. kovo 20 d. 17.30 val. – 19.00 val.

Kovo 20 d. 17.30 val. Vilniaus žydų viešojoje bibliotekoje vyks doc. dr. Nerijaus Šepečio knygos „Holokausto postsekuliarumas. Tarp kritikos ir supratimo“ pristatymas ir aptarimas.

Kaip nacionalsocializmas užėmė išvaryto Dievo vietą, o žydų žudymas tapo Apvaizdos plano dalimi? Ar Hitleris laikė save dievu? Kaip jo galvoje radosi idėja, kad žydai yra tamsos jėgos, naikintinos kovoje už šviesią žmonijos ateitį? Kaip jautėsi į šias „kovas“ įtrauktos gyventojų masės ir paskiri jų nariai pasaulyje ir Lietuvoje?  Tragiškos „Lietūkio“ garažo, Panerių ir kt. istorijos. Analogijų apraiškos nūdienoje.

Dalyvaus knygos autorius Nerijus Šepetys – Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedros istorikas, filosofas doc. dr. Vytautas Ališauskas ir Vilniaus universiteto rektoriaus komandos narys, apžvalgininkas, filosofas Paulius Gritėnas. Moderuos Žilvinas Beliauskas.

Susidomėjusiųjų laukiame Vilniaus žydų viešojoje bibliotekoje (Gedimino pr. 24, įėjimas iš Vilniaus mažojo teatro kiemo).

Trumpai apie renginį

Data
kovo 20 d.
Laikas
17.30 val.
Vieta
Vilniaus žydų viešoji biblioteka, Gedimino pr. 24
Trukmė
1,5 val.
Dalyvavimas
įėjimas laisvas
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“