Kaip mus rasti Telefonas Klaustukas Sitemap
Naujienos iliustracija 2026 m. birželio 25 d.

Baigtas trečiasis Nacionalinės bibliotekos tinklalaidės „Profesinis klausimas“ sezonas

Trečiasis „Profesinio klausimo“ sezonas tapo dinamiška ir gyva mūsų šalies ir užsienio bibliotekų sektoriaus kronika, kurios rėmus geriausiai brėžia pačių pašnekovų mintys.

Pirmojoje sezono laidoje rašytoja Vaiva Rykštaitė pastebėjo, kad biblioteka yra geriausia vieta pabūti ir susitikti su savimi, o baigiantis sezonui, geriausia 2025 m. jaunoji bibliotekininkė Viktorija Žilinskaitė pabrėžė, kad pati biblioteka yra vertė. Tarp šių dviejų polių – bibliotekos misijos ir vertybinio jos pamato – tilpo 21 tinklalaidės epizodas, kvietęs gilintis į įvairias temas. Beveik pusė jų (38,1 proc.) buvo skirtos aktualijoms, reikšmingiausiems bibliotekų sektoriaus renginiams, 14,3 proc. – bibliotekų specialistų meistriškumui ir apdovanojimams, 23,8 proc. – akademinėms įžvalgoms ir bibliotekų istorijai, 23,8 proc. – atminties institucijų valdymui ir jų įgyvendinamiems projektams.

Savo įžvalgomis dalinosi 24 pašnekovai, tarp jų net 8 mokslo daktarai ir profesoriai, 12 organizacijų, įstaigų ir jų padalinių vadovų, iš jų – net 7 aukščiausi įstaigų vadovai. Šį sezoną ypatingas dėmesys skirtas bibliotekų identitetui. Net dvi laidas galima laikyti savitomis bibliotekininkystės tipologijos paskaitomis: Prancūzijos nacionalinės bibliotekos prezidentas prof. Gilles’as Pécout atskleidžia nacionalinės bibliotekos esmę ir funkcijas, o Vilniaus universiteto bibliotekos generalinė direktorė Irena Krivienė dalijosi modernios akademinės bibliotekos veiklos specifika. Lietuvos bibliotekininkystės legenda, Vilniaus centrinės bibliotekos direktorė Rima Gražienė,  pasakojo apie išskirtinius, įtraukius ir sėkmingus šios bibliotekos projektus.

Per sezoną pristatyti reikšmingiausi Lietuvos bibliotekų bendruomenės įvykiai ir renginiai, svarūs pasiekimai ir  projektų rezultatai, leidiniai.

Bendruomeniškumo ir kultūros sklaidos temas atskleidė legendinio festivalio „Mėnuo Juodaragis“ organizatorius Ugnius Liogė, apie Inkultūracijos festivalį pasakojusi Daiva Nakrošienė ir vaikų literatūros tendencijas apžvelgusi Asta Plechavičiūtė.

Šiame sezone gausu pirmųjų kartų. Pirmą kartą per visus tris tinklalaidės gyvavimo sezonus prie vedėjo mikrofono sėdo kitas vedėjas – dr. Dainius Vaitiekūnas, puikia prancūzų kalba bendravęs su G. Pécout. Taip pat ši laida yra kol kas vienintelė, publikuota ne tik garso, bet ir garso ir vaizdo formatu. Pirmą kartą, reaguodami į kultūros sektoriaus protestus, tinklalaidėje pateikėme karštą politologo Mato Baltrukevičiaus komentarą. Pirmą kartą paskutiniame sezono epizode susipažinti kviečiame ne su biblioteka, o su kita atminties institucija, muziejumi – Lietuvos nacionalinio muziejaus padaliniu Jono Basanavičiaus gimtine. Jo direktorė Rūta Vasiliauskienė atskleidžia, kaip šiuolaikinis muziejus tampa iš tiesų įtraukia erdve įvairaus amžiaus lankytojams.

Trečiasis tinklalaidės sezonas tapo savita bibliotekų ir kultūros bendruomenės kronika. Su viso sezono tinklalaidėmis kviečiame susipažinti Bibliotekų specialistų erdvėje ir Nacionalinės bibliotekos „Youtube“ ir „Spotify“ kanaluose.

Iki susitikimo ketvirtajame sezone rugsėjo mėnesį!