Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap
2020 m. vasario 3 d.

Vasario 3 d.: knygos apie kūrėją F. Łopatyńskį (1825–1886) pristatymas

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Lietuvos kultūros tyrimų institutas maloniai kviečia į Vidos Bakutytės knygos „Vilniaus muzikas, fotografas ir poetas Faustynas Łopatyńskis (1825–1886): lietuviški kūrybinės veiklos punktyrai“ pristatymą.

Pokalbis skirtas 2019 metų pabaigoje išleistai knygai, kurioje pristatoma XIX a. II pusėje Vilniuje gyvenusio, dirbusio ir Rasų kapinėse palaidoto F. Łopatyńskio kūrybinė biografija. Ji apima kelias menininko įvairiapusės veiklos sritis: muziką, fotografiją ir poeziją. Bajorų kilmės kūrėjas buvo tarp tų inteligentų, kurie, nepaisydami imperinės Rusijos režimo keliamų pavojų, puoselėjo rusenančią Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bajoriškos kultūros atmintį. F. Łopatyńskio kūrybos puslapiai byloja lituanistinės tematikos svarbą. Knygoje atskleisti biografijos faktai išryškina jo sąsajas su daugeliu žinomų Lietuvos kultūros veikėjų, tarp jų – rašiusių ir kalbėjusių lietuvių kalba. Vilniečio kūryba liudija dėmesį Lietuvos istorijai ir lietuvių kalbai,  jo darytos fotografijos papildo žinias apie tos veiklos pirmeivius, dokumentuoja Vilniaus ir Lietuvos gyventojų paveikslą.

Susitikime bus pristatyti knygoje paskelbti tyrimai, diskutuojama apie Vilniaus kultūros istoriją, rodomos XIX a. Vilniaus ir jo gyventojų nuotraukos. Renginys neabejotinai bus įdomus ne tik menotyrininkams, bet ir visiems, besidomintiems Vilniaus istorija.

Knygos pristatyme dalyvaus jos autorė muzikologė ir teatro istorikė dr. V. Bakutytė, istorikė dr. Reda Griškaitė, menotyrininkas dr. Helmutas Šabasevičius, fotografijos istorikas, kolekcininkas ir diplomatas Dainius Junevičius.

Trumpai apie renginį

Data vasario 3 d.
Laikas 18 val.
Vieta Kino salė, V a.
Trukmė 1,5 val.
Dalyvavimas įėjimas laisvas
Partneris Lietuvos kultūros tyrimų institutas
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“