Parodų archyvas

„Verba volant, scripta manent“: iš Nacionalinės bibliotekos lobyno

Naujienos iliustracija

2019 m. spalio 9 d. – gruodžio 31 d.

Minint Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos 100-mečio jubiliejų visuomenei pristatomi patys vertingiausi, įdomiausi, reikšmingiausi XIV–XXI a. dokumentai: knygos, rankraščiai, žemėlapiai, fotografijos, natos, šelako plokštelės. Ne vienas parodos eksponatas yra įtrauktas į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinį registrą. Šimtmetį kaupta ir saugota dokumentinio paveldo visuma lankytojams pristatoma pirmą kartą. Parodos pavadinimui pasirinkta antikos laikų sentencija „Verba volant, scripta manent“ pabrėžia išsaugoto dokumentinio paveldo reikšmę, nes žodžiai nuskrenda, o raštas lieka.

Skaityti daugiau...

Nijolės Dirvianskytės tapybos paroda „Naivusis menas – pilnas gyvybės“

Naujienos iliustracija

2019 m. rugpjūčio 7 d. – rugsėjo 29 d.

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje buvo eksponuojama Nijolės Dirvianskytės (g. 1944) – menininkės, tautodailininkės ir vienos ryškiausių Lietuvos naiviojo meno atstovių – tapybos paroda.

Skaityti daugiau...

Paroda „Konstruoti Niujorką“

Naujienos iliustracija

2019 m. rugpjūčio 2 d. – rugsėjo 21 d.

Parodoje dalyvaujantys menininkai: Wei-Li Yeh, John Divola, Ulrich Wüst, Barbara Kasten, Marijonas Baranauskas, Romualdas Rakauskas, Itsuko Hasegawa. Kuratorė Gerda Paliušytė.

Skaityti daugiau...

Fotografo Antano Sutkaus paroda „Vilniaus (re)kolekcija“

Naujienos iliustracija

2019 m. birželio 27 d. – liepos 28 d.

„Aš gimiau, kai fotografijai suėjo šimtas metų“, – sako A. Sutkus, šiemet švenčiantis 80-mečio sukaktį. Gimė jis nelengvu laiku, 1939 m. birželio 27 d. Kluoniškiuose, Kauno apskrityje. Sudėtingais laikais Vilniaus universitete studijavo žurnalistiką, bet vėliau atsiskleidė ne kaip reporteris, o kaip meninės fotografijos kūrėjas, savo šaliai nusipelnęs ir tuo, kad tapo Lietuvos fotografijos meno draugijos įkūrimo iniciatoriumi, ilgamečiu jos vadovu bei globėju.

Skaityti daugiau...

Paroda „Ankstyvoji Jono Buračo tapyba“

Naujienos iliustracija

2019 m. gegužės 15 d. – birželio 16 d.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į vieno žymiausių tarpukario ir pokario Lietuvos tapytojų, peizažo meistrų Jono Buračo ankstyvosios tapybos parodą. Šio tapytojo kūryboje vyrauja Lietuvos gamtos studijos, architektūros, miestelių vaizdavimas. Nors J. Buračo kūrybos pagrindas – realistinė aliejinė tapyba ir akvarelės, jose suskamba ir impresionistinė tapybos maniera, didelė svarba teikiama šviesos studijoms, atidžiam natūros, sezonų kaitos stebėjimui.

Skaityti daugiau...

„Pro captu lectoris“ – restauruotų kultūros vertybių paroda Nacionalinėje bibliotekoje

Naujienos iliustracija

2019 m. gegužės 10 d. – liepos 21 d.

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pristatoma paroda, skirta Nacionalinės bibliotekos 100-mečiui ir Dokumentų konservavimo ir restauravimo skyriaus veiklos 40-mečiui.

Skaityti daugiau...

„Wernerio Herzogo pasauliai“ – fotografijų paroda ir filmai

Nacionalinėje bibliotekoje pristatyti „Wernerio Herzogo pasauliai“

2019 m. kovo 26 d. – balandžio 28 d.

Werneris Herzogas, vienas reikšmingiausių naujojo vokiečių kino režisierių, sukūrė nemažai vaidybinių ir dokumentinių filmų, gavusių daugybę apdovanojimų ir nominacijų. Per ilgai trukusią sėkmingą karjerą W. Herzogas praplėtė kino, kaip meno rūšies, galimybes ir atvėrė platų žanrų spektrą. Jo filmuose nagrinėjama kultūrų ir gyvenamųjų aplinkų įvairovė, psichologiniai žmonių kraštutinumai. Jis žavisi veikėjais, kurie savo noru atsiduria ekstremaliose situacijose ir plečia žmogaus galimybių ribas.

Skaityti daugiau...

„Pavasario paroda 2019“

Naujienos iliustracija

2019 m. kovo 22 d. – balandžio 28 d.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į „Pavasario parodą 2019“, kurioje pristatomi Vilniaus dailės akademijos (VDA) Skulptūros katedros studentų kūriniai.

Skaityti daugiau...

Paroda „De horribilibus monstris“: fantastiniai gyvūnai bibliotekoje

Naujienos iliustracija

2019 m. sausio 23 d. – kovo 17 d.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Retų knygų ir rankraščių skyrius parengė parodą ir kviečia susipažinti su fantastiniais gyvūnais ir jų atsiradimu bibliotekoje.

Skaityti daugiau...

Paroda „Sutikti. NYLA portretai“

Nacionalinėje bibliotekoje atidaryta paroda „Sutikti. NYLA portretai“

2019 m. sausio 15 d. – kovo 15 d.

„Žurnalistika, kaip reta kita profesija, leidžia sutikti žmogų. Mikrofonas tarp dviejų pirmą kartą susitikusiųjų pakeičia erdvę. Jie pradeda kalbėtis“, – sako parodos organizatoriai „Nanook“, naujos kartos lietuvišką žurnalistiką kurianti medijų profesionalų komanda.

Skaityti daugiau...

Vasaris
P A T K Pn Š S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Kinas

2020 m. vasario 21 d.
12:00
Filmo „Vardas tamsoje“ peržiūra

YouTubeFacebookLinkedInInstagram