Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap
Naujienos iliustracija 2023 m. lapkričio 30 d.

Nacionalinė biblioteka organizuoja viešąjį naudotų knygų aukcioną

Visos bibliotekos patiria situaciją, kai per daugelį metų fonduose susikaupia perteklinių knygų egzempliorių, kurie jau neaktualūs turiniu, nėra populiarūs tarp skaitytojų. Siekdami, kad knygos būtų skaitomos, ir matydami, jog kai kurios iš jų vis dėlto jau nepaklausios bibliotekoje, organizuojame viešąjį aukcioną, kad tokios knygos atrastų sau vietą asmeninėse kolekcijose.

Nacionalinė biblioteka per ilgus veiklos metus sukaupė pakankamą skaičių leidinių egzempliorių, kad ateities kartoms išsaugotų knygų – gyvenimo liudininkių pavyzdžius. Aukcionui atrinkome tik tas Bendrųjų fondų knygas, kurių egzempliorių turime pakankamai skaitytojų poreikiams patenkinti. Primename, kad Nacionalinė biblioteka Nacionaliniame publikuotų dokumentų archyviniame fonde ypatingomis sąlygomis saugo Lietuvoje išleistų dokumentų archyvinius egzempliorius.

Aukcione bus galima įsigyti XX a. antrosios pusės – XXI a. pradžios Lietuvos ir užsienio autorių grožinės literatūros, mokslo populiarinamųjų leidinių matematikos, technikos, medicinos, psichologijos, istorijos, religijos, politikos, kalbotyros, teisės ir kt. temomis, mokyklinių vadovėlių. Atkreipiame dėmesį, kad knygos bus parduodamos ne po vieną, o pagal tematiką suformuotais rinkiniais (17 vnt.). Aukcionui atrinktų knygų sąrašą su pradinėmis rinkinių kainomis rasite čia. Aukciono metu kainos didinimo intervalas – 1 procentas nuo pradinės pardavimo kainos. Nepardavus rinkinių, kiekviena knyga bus parduodama atskirai. Atsiskaityti už aukciono metu įsigytas knygas bus galima Nacionalinės bibliotekos informacijos ir registracijos punkte (II a.).

Parduodamų knygų rinkinių apžiūra vyks 2023 m. gruodžio 4–6 d. nuo 9 iki 18 val. Nacionalinėje bibliotekoje (susitikimų kambaryje, 204 kab., Gedimino pr. 51, Vilnius).

Viešasis knygų pardavimo aukcionas įvyks 2023 m. gruodžio 7 d. 10 val. Gedimino pr. 51 (tiksli vieta bibliotekoje bus parinkta atsižvelgiant į aukciono dalyvių skaičių; jiems apie tai bus pranešta registruojantis nurodytu el. paštu).

Daugiau informacijos apie aukcioną ir knygas gali suteikti:

Irma Grakalskienė, Informacijos išteklių departamento direktoriaus pavaduotoja, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.;

Rima Čelnaitė, Bendrųjų fondų skyriaus vadovė, tel. +370 5 239 8567.

Registruotis į aukcioną prašome čia. Asmenims, iš anksto užsiregistravusiems internetu, ir užsiregistravusiesiems vietoje aukciono dieną bus išduoti dalyvio bilietai su numeriu.