Kaip šių dienų Lietuva ir Lietuvos žmonės atrodo iš šalies? Kaip suvokiame patys save, praėjus keliems dešimtmečiams nuo Europą dalijusios sienos griūties?
Lietuviškos tapatybės šiuolaikinėje Europoje klausimais diskutuos bene žymiausias istorikas Lietuvoje, pirmasis po nepriklausomybės atkūrimo Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dekanas prof. dr. Alfredas Bumblauskas ir Vilniaus, Oksfordo ir Toronto universitetų absolventas, buvęs keleto Europos universitetų ir Stanfordo universiteto (JAV) bendradarbis, užsienyje leidžiamų knygų modernios Lietuvos istorijos, gyventojų migracijos ir lietuviškos tapatybės temomis autorius dr. Tomas Balkelis.
Bandydami užčiuopti konkrečių istorinių, politinių, ekonominių ar kitų aplinkybių poveikį identitetui, pašnekovų klausime: ar dabartinė ekonominės emigracijos banga skatina integraciją, ar, priešingai, įtvirtina istoriškai susiklosčiusį branduolio ir periferijos atskirties Europoje modelį? Ar teisinga sakyti, kad saugumo veiksnys (Rusijos grėsmė ir šios grėsmės diskursas viešojoje erdvėje) per kelis nepriklausomybės dešimtmečius buvo esminis nacionalinį tapatumą formuojantis veiksnys? Jei taip, ar kova yra pakankamas pagrindas šių dienų žmogaus identitetui? Mąstydami ne tik apie Lietuvos Europoje dabartį, bet ir apie ateitį, istorikų klausime, ar šiandien Lietuvai reikalingos sąmoningos lietuviškos tapatybės permąstymo pastangos? Jei taip – kur link?
Susidomėjusių laukiame sausio 24 d. 10 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos (Gedimino pr. 51, Vilnius) V a. Konferencijų salėje. Numatoma renginio trukmė – 1,5 val. Organizatorė – Nacionalinė biblioteka. Įėjimas laisvas.
Renginys bus transliuojamas per Nacionalinės bibliotekos „Youtube“ kanalą ›
Sekite renginio naujienas „Facebook“ paskyroje ›