Maloniai kviečiame į dailininko Jevgenijaus Pečerskio Nacionalinei bibliotekai dovanotų gobelenų, sukurtų Kristijonui Donelaičiui – evangelikų liuteronų kunigui, Mažosios Lietuvos lietuvių grožinės literatūros pradininkui – atminti, pristatymą.
J. Pečerskis gimė 1952 m. Petropavlovske, 1996 m. atvyko gyventi į Kaliningradą ir tapo vienu aktyviausių ir kūrybiškiausių šio regiono dailininkų. Pagrindiniai dailininko ciklai – „Bibliniai siužetai“ (1992 m.), „Viduramžių kinų poezija“ (1994 m.) ir „Geometriniai ženklai erdvėje“ (1995 m.). Dailininkas yra dalyvavęs grupinėse parodose ir surengęs personalinių parodų Rusijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Vokietijoje ir daugelyje kitų šalių.
J. Pečerskis ‒ universalus menininkas, dirbęs įvairiomis technikomis ir žanrais. Dailininkui artimiausia pasirodė frotažo technika, XX a. trečiajame dešimtmetyje ištobulinta vokiečių siurrealizmo atstovo Maxo Ernsto. J. Pečerskis šią techniką papildė originaliais sprendimais ir taip išsiugdė savitą autorinį stilių. Naudodamas aliejines pasteles, dailininkas jau daug metų kuria pusiau abstrakčias, minimalistines kompozicijas, kurias galima vadinti filosofiniais paveikslais.
Dailininkas lankėsi Tolminkiemyje, kur XVIII a. gyveno K. Donelaitis. J. Pečerskiui pasirodė, kad K. Donelaičio laikais sausį Tolminkiemis galėjo atrodyti panašiai ‒ toks pat keliukas iki bažnyčios, tokia pati bažnyčia ir toks pats dangus virš jos. J. Pečerskis ryžosi šią nuojautą ir kūrybinę viziją įamžinti, išreikšdamas veikiau asociatyvų santykį su šia vieta ir jos nuotaika, nei bandydamas tiksliai rekonstruoti tam tikrą laikotarpį ir aplinką. Taip buvo sukurtas monumentalus triptikas ‒ „Dangus virš Šventovės“, „Šventovė“ ir „Kelias į Šventovę“. Darbai išausti pramoniniu būdu, pagal dailininko eskizus. 2015 m. menininkas padovanojo šį triptiką Lietuvos nacionalinei bibliotekai.
Renginys vyks balandžio 3 d. 17 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos (Gedimino pr. 51, Vilnius) priestato vestibiulyje, IV a. Organizatorė – Nacionalinė biblioteka. Įėjimas laisvas.