Rugsėjo 27 dieną Tauragėje įvyko pirmasis trečiojo Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vykdomo edukacinių renginių ciklo „Pokalbiai apie emigraciją“ susitikimas. Šio projekto tikslas – plėsti mokinių žinias apie emigraciją, prisidėti prie jaunimo pilietiškumo ugdymo ir tautinės savivokos puoselėjimo.
Pirmaisiais metais „Pokalbiai apie emigraciją“ vyko Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje, antraisiais metais projektas nukeliavo į Utenos apskritį. Jame dalyvavo penkios gimnazijos. Šiais metais pasikeitė ne tik projekto geografija, bet ir dalyvaujančių gimnazijų skaičius. Trečiajame projekte norą dalyvauti pareiškė septynios gimnazijos: Tauragės rajono Žygaičių gimnazija, Tauragės Žalgirių gimnazija, Tauragės „Versmės“ gimnazija, Šilalės Simono Gaidėšiaus gimnazija, Šilalės rajono Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija, Šilalės rajono Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija ir Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazija.
Į pirmąjį Nacionalinės bibliotekos Dokumentinio paveldo tyrimų departamento Lituanistikos tyrimų skyriaus rengiamo ciklo renginį Tauragės „Versmės“ gimnazijoje susirinko projekto partnerio, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Lietuvių išeivijos instituto, atstovai dr. Giedrius Janauskas ir dr. Arūnas Antanaitis, taip pat ir nauji projekto dalyviai – Tauragės apskrities gimnazijų mokytojai.
Savanoriškai susibūrusios moksleivių grupės, dalyvaudamos projekte, išklausys VDU Lietuvių išeivijos instituto darbuotojų parengtų paskaitų apie lietuvių diasporos istoriją, kūrybinėse dirbtuvėse susipažins su sakytinės istorijos metodu, drauge sudarys klausimyną, mokysis, kaip daryti interviu, kaip surinktą medžiagą parengti ir apibendrinti. Kiekvienas projekto dalyvis turės pakalbinti po vieną ar du emigravusius tautiečius, tuos pokalbius įrašyti ir perrašyti. Vykdant projektą įgytos naujos žinios apie emigraciją ir gimnazistų surinkta sakytinės istorijos medžiaga bus panaudota paskutiniame projekto etape – Nacionalinėje bibliotekoje vyksiančiuose viešuose moksleivių debatuose apie emigraciją.
Trečiąjį projektą remia Lietuvos kultūros taryba.