Kaip mus rasti Telefonas Klaustukas Sitemap
2018 m. sausio 31 d.

Nacionalinėje bibliotekoje programos „Samsung“ mokykla ateičiai“ finalinis renginys

Sausio 30 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje įvyko programos „Samsung“ mokykla ateičiai“ finalinis renginys, kuriame išrinkta labiausiai inovacijoms pasirengusi mokykla. Ketvirtasis pedagogų mokymų programos „Samsung“ mokykla ateičiai“ 10 tūkst. eurų prizas atiteko Anykščių Antano Vienuolio progimnazijai. Šios mokyklos pedagogų komandos parengtą skaitmeninių pokyčių projektą MIT:AS komisija pripažino kaip didžiausią naudą mokiniams ir jų ugdymui turėsiantį darbą.

Iš viso dėl tradicinio „Samsung“ mokykla ateičiai“ prizo, skirto laimėjusios mokyklos informacinių ir komunikacinių technologijų (IKT) infrastruktūrai gerinti, rungėsi 12-os Lietuvos mokyklų pedagogų komandos, dalyvavusios „Samsung“ sukurtoje skaitmeninių gebėjimų tobulinimo programoje.

„Samsung“ mokykla ateičiai“ vertinimo komisijos pirmininko Kauno technologijos universiteto E. mokymo technologijų centro vadovo Gyčio Cibulskio teigimu, visų komandų parengti projektai buvo stiprūs ir ambicingi, tačiau anykštėnų darbas komisijai pasirodė tobuliausias.

„Jautėsi išties didelis įdirbis, projektas jau turi savo platformą ir yra visiškai parengtas įgyvendinti. Galbūt kai kurie projektai buvo ambicingesni, tačiau šis, akivaizdu, gavęs techninę paramą, bus tikrai įgyvendintas ir duos apčiuopiamą naudą“, – pabrėžė G. Cibulskis.

Pasak komisijos pirmininko, išrinkti geriausią projektą buvo gana sunki užduotis. „Visi pristatyti projektai puikūs, įtraukiantys ne tik moksleivius ir mokytojus, bet dažnai ir tėvus. Matome, kad išmaniosios technologijos tikrai ateina į mokyklas, o mokytojai pasiryžę tobulėti ir jas taikyti“, – teigė. G. Cibulskis.

Kaip sakė Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos direktorė Jurgita Banienė, mokymosi platforma MIT:AS kurta atsižvelgiant į kylančius bendrus iššūkius mokykloms ir konkrečias jos vadovaujamos mokyklos problemas – bendrame šalies kontekste progimnazijos mokiniai, atlikdami standartizuotus kognityvinių gebėjimų testus, nesiekė šalies vidurkio.

„Nusprendėme, kad pasitelkę IKT ir mokydami išmaniai galime ugdyti kritiškai mąstantį, atvirą ir sumanų žmogų“, – sakė J. Banienė.

A. Vienuolio progimnazijos mokytojų sukurtoje platformoje pateikiamos užduotys mokiniams, mokytojų ir mokinių sukurti darbai, mokytojams skirtos nuorodos į naudingas programėles, kurias galima pasitelkti mokymo procese, taip pat rasime instrukcijas, kaip jomis naudotis.

Gautą 10 tūkst. eurų vertės prizą Anykščių A. Vienuolio progimnazijos komanda galės išleisti „Samsung“ technologijoms įsigyti, kurios pagerins mokymosi įstaigos IKT infrastruktūrą ir leis mokytis dar išmaniau.

Tęstinė pedagogų švietimo programa „Samsung“ mokykla ateičiai“ Lietuvoje vykdoma jau ketvirtus metus. „Pasaulis juda į priekį ir technologijos bei jų teikiamos galimybės mūsų gyvenime užima vis daugiau vietos. Akivaizdu, kad išmaniajame pasaulyje neįmanoma mokyti, nepasitelkus šiuolaikinių technologijų. „Samsung“ didelė garbė prisidėti prie rytdienos pasaulio kūrimo“, – programos „Samsung“ mokykla ateičiai“ sukūrimo idėją aiškino „Samsung Electronics Baltics“ padalinio vadovas Lietuvoje Simonas Skupas.

Programa „Samsung“ mokykla ateičiai“ siekiama tobulinti mokytojų lyderystės, pokyčių valdymo ir skaitmeninio raštingumo kompetencijas, taip pat kurti šalies mokyklose motyvuojančią, kūrybiškumą skatinančią mokymosi aplinką. Kasmet komisijos atrinktų mokyklų pedagogų komandos penkis mėnesius trunkančiuose kursuose tobulina IKT pritaikymo mokymosi procese žinias. Mokymų pabaigoje kiekviena komanda turi pateikti sukurtą programą, kurią įgyvendins savo mokykloje.

2014-aisiais prasidėjusioje programoje iš viso jau dalyvavo beveik 250 mokytojų ir mokyklų vadovų iš 62 Lietuvos ugdymo įstaigų. 

Nacionalinėje bibliotekoje vykusiame renginyje finalininkų parengtus skaitmeninių pokyčių projektus vertino kompetentinga komisija: Kauno technologijos universiteto E. mokymo technologijų centro vadovas Gytis Cibulskis, Švietimo informacinių technologijų centro direktoriaus pavaduotojas Mantas Masaitis, Ugdymo plėtotės centro direktorius Giedrius Vaidelis, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos švietimo ir mokslo programų vadovė Liliana Bugailiškytė-Lideikienė, Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė Raminta Matulytė, TAMO grupės atstovė Malvina Majauskaitė ir praėjusių metų laimėtojų mentorius, „Biznio mašinų kompanijos“ edukacinių projektų vadovas Vilius Jurgelevičius.