Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, leidykla „Tyto alba“, knygos autorė Lina Ever ir jos bendrakeleiviai į naujos knygos „Kelyje. 100 000 žingsnių su kunigu Algirdu Toliatu“ pristatymo vakarą sutraukė didelę auditoriją geranoriškų keliautojų, ne tik mėgstančių keliauti, bet ir ieškančių dvasinio augimo kelių ir bendrakeleivių.
Pernai rudenį autorė su kunigu Algirdu Toliatu ir fotomenininku, Nacionalinės premijos laureatu Algimantu Aleksandravičiumi leidosi į piligriminę kelionę dailininkų romantikų kadaise pamėgtu ir išgarsintu Dailininkų keliu (Malerweg) Saksonijos Šveicarijoje. Per penkias dienas keliautojai nuėjo 65 kilometrus, 100 tūkstančių žingsnių, kalbėdamiesi apie Dievą, žmogų ir gamtą, apie tai, kam reikalingas kelias, kaip rasti drąsos juo žengti sąmoningo gyvenimo link. Po kelionės gimė knyga „Kelyje“.
Susitikime dalyvavę L. Ever, kunigas A. Toliatas, leidyklos „Tyto alba“ atstovė Jolita Varanavičienė kalbėjo apie kelią kaip pažinimą – kaip pažinimą paties savęs, pakeleivių, supančios aplinkos. Apie drąsą žengti pirmą žingsnį į nežinią, apie keliavimo kaip savęs auginimo naudą.
„Kelionė išvalo ir išprausia gal net labiau nei išpažintis. Kelionės skatina dvasinę higieną. Nors galime grįžti iš kelionės ir tokie patys arba dar baisesni, kupini arogancijos ir baimių. Viskas mumyse, svarbu keliauti atvira širdimi“, – sakė A. Toliatas, kunigas, Lietuvos policijos vyriausiasis kapelionas, išleidęs tris pamokslų knygas: „Žmogaus ir Dievo metai“, „Gerumo liūnas“, „Šeštas jausmas yra pirmas“.
Išeiti į kelią ragino ir žurnalistė, tinklaraštininkė, rašytoja, gidė po Berlyną, parašiusi keturis romanus: „Objektyve meilė“, „Ruduo Berlyne“, „Berlyno romanas“, „Neišryškinta juostelė“, L. Ever. „Ženkite pirmą žingsnį daug negalvodami ir turėkite drąsos prisipažinti – aš nežinau, kur eiti, bet nebijau to pasakyti“, – skatino knygos autorė.
„Turime amžiną knygą – Jacko Kerouaco romaną „Kelyje“, visame pasaulyje populiarėja popiežiaus Pranciškaus knyga „Kelyje“, o dabar turime ir Linos „Kelyje“. Ir jei kelias yra pažinimas, tai Linos knyga yra pažinimo kelias“, – sakė J. Varanavičienė.
Knyga sudaryta iš penkių skyrių – penkių dienų. Kasdien „Kelyje“ aprašomi vis kiti gamtos ir žmonių sukurti paminklai, einant paliečiamos vis naujos temos – tikėjimas ir kūrybiškumas, atjauta ir atleidimas, nuolankumas ir ryžtas, šeima ir draugystė, pareiga ir pašaukimas, meilė sau ir kitam. Autorė aprašo ir patirtus nuotykius, ir nuovargio įpliekstus konfliktus, apie viską nuoširdžiai ir atvirai – apie jausmus, nepatogumus, savas baimes. Knyga leidžia iš arčiau pažvelgti ir į Vokietiją, jos žmones ir papročius.
Galbūt „Kelyje“ taps ir kažkieno kelionės pradžios knyga. Kad yra daugybė žmonių, trokštančių keliauti ir pažinti, liudijo ir perpildyta Nacionalinės bibliotekos didžioji Konferencijų salė.
Susiję straipsniai: