Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap
2019 m. kovo 4 d.

Kovo 4 d.: knygos „Atgimę piliakalniai“ pristatymas

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Lietuvos archeologijos draugija kviečia į leidinio „Atgimę piliakalniai“ pristatymą. Jurgitos Viršilienės ir Gintauto Zabielos parengta knyga reprezentuoja išskirtinį Lietuvos paveldą – piliakalnius.

Piliakalniai – labiausiai matoma ir suvokiama archeologijos paveldo rūšis, viduramžių pilių ir istorinių įvykių vietos, kurių kultūriniuose sluoksniuose glūdi informacija apie ilgą – maždaug 2500 metų krašto praeities laikotarpį. 1935–1936 m. Lietuvoje buvo žinomas ir saugomas 621 piliakalnis, 2018 m. lapkričio mėnesį jų buvo žinoma jau 926, ir šis skaičius vis dar didėja. 

2018 m. pavasarį Lietuvos archeologijos draugija kreipėsi į šalies savivaldybes ir regioninius parkus su prašymu nurodyti sutvarkytus piliakalnius. Iš 27 rajonų ir 17 regioninių parkų gauta informacija tapo šios knygos pagrindu.

 „Atgimę piliakalniai“ – tai ir fotoalbumas, traukiantis akį didelėmis meniškomis piliakalnių nuotraukomis iš oro, drauge tai – ir išsamus piliakalnių tvarkymo vadovas su piliakalnių žemėlapiais, jų tvarkymo rekomendacijomis ir nuotraukose pateikiamais geriausiais jų pavyzdžiais. Šis reprezentatyvus 220 puslapių leidinys bus naudingas ne tik kultūros paveldo puoselėtojams, bet ir piliakalnių tvarkymo specialistams.

Knygos pristatymo renginiui vadovaus Lietuvos archeologijos draugijos pirmininkė Agnė Žilinskaitė. Kalbės knygos autoriai J. Viršilienė ir G. Zabiela, Lietuvos piliakalnių tvarkymo metodikos kūrėjas architektas Ričardas Stulpinas, piliakalnių tvarkybos srityje dirbantis archeologas Zenonas Baubonis. Renginyje dalyvaus prie piliakalnių tvarkybos prisidėjusių institucijų atstovai. Numatoma galimybė įsigyti pristatomą knygą.

Knygos leidybą iš dalies finansavo Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.

Trumpai apie renginį

Data kovo 4 d.
Laikas 18 val.
Vieta Renginių erdvė, III a.
Trukmė 1,5 val.
Dalyvavimas įėjimas laisvas
Organizatorė Lietuvos archeologijos draugija
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“