Edukologijos bei skaitymo skatinimo specialistai pabrėžia, kad, norint užauginti skaitantį žmogų, prie knygų ir istorijų pasaulio kūdikį reikėtų pratinti nuo pirmųjų jo dienų. Ikimokykliniame amžiuje sukurtas teigiamas santykis su knygomis vėliau vaikams padeda sėkmingiau įveikti sudėtingą mokymosi skaityti procesą, o tai turi teigiamos įtakos mokantis įvairių disciplinų ir vaiko ateičiai apskritai. Deja, žinių apie ankstyvąjį skaitymą neretai pristinga ir tėvai, ir bibliotekininkai. Lietuvos kultūros ministerija ir Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, parengusios Skaitymo skatinimo 2019–2024 m. programą ir daugumą jos priemonių sutartimi pavedusios vykdyti Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai, nemažą dėmesį joje skiria būtent ankstyvajam skaitymui.
Skaitymo skatinimo programoje numatytas eksperimentinio projekto „Knygų startas“ modelio kūrimas. Projekto tikslas – kad naujagimių susilaukusias šeimas pasiektų kūdikiams tinkamos knygos, kad tėvai gautų metodinės pagalbos apie skaitymą su vaikais. Atsižvelgdamas į tai, Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas programoje numatytus mokymus bibliotekų darbuotojams skiria ankstyvojo skaitymo temai. Juk nepaprastai svarbu, kad patikimų žinių bei paramos šiuo klausimu tėvai galėtų gauti ir bibliotekose.
Gegužės 23–24 dienomis įvyko pirmieji du 6 akademinių valandų seminarai „Ankstyvasis skaitymas: teorija ir praktika“ Panevėžio ir Kauno apskričių vaikų bibliotekininkams. Apie skaitymą su ikimokyklinukais kalbėjo edukologijos mokslų daktarė Vaiva Schoroškienė, apie paveikslėlių knygas, tinkamas mažiausiesiems, bei vaizdų skaitymą pasakojo menotyros mokslų daktarė Jolita Liškevičienė, o aktorė ir lektorė Kristina Savickytė vedė praktinį užsiėmimą, kurio metu mokė, kaip, pasitelkus įvairius kūrybinius metodus, pačius mažiausius skaitytojus pratinti prie knygų, liaudies kūrybos ir istorijų.
Iki 2019 m. pabaigos planuojama surengti dar tris seminarus tokia pačia tema Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių apskrities vaikų bibliotekininkams.