Kaip mus rasti Telefonas Klaustukas Sitemap
2020 m. lapkričio 27 d.

Metų knygos rinkimai: pokalbis su suaugusiųjų prozos kategorijoje nominuotais autoriais

Kviečiame žiūrėti „Metų knygos rinkimams“ skirto pokalbio vaizdo įrašą. Virtualiame pokalbyje dalyvauja Alfonsas Andriuškevičius, Akvilė Kavaliauskaitė ir Herkus Kunčius. Autorius kalbina literatūros žurnalo „Metai“ vyriausiasis redaktorius, poetas Antanas Šimkus.

Šiemet geriausią metų suaugusiųjų prozos knygą skaitytojai renka iš šio penketuko:

Andriuškevičius, Alfonsas. Nesufalsifikuotų dienoraščių fragmentai, 2002–2015. Vilnius: Apostrofa, 2020. 188 p.

Tai penkioliktoji poeto, eseisto, vertėjo, dailės kritiko Alfonso Andriuškevičiaus knyga, kurioje skaitytojui pateikiami išplėštieji lapai iš sudegintų 2002–2015 m. autoriaus rašytų dienoraščių. Pasak literatūros kritikės, literatūrologės dr. Jūratės Čerškutės, naujausioji knyga yra A. Andriuškevičiaus „skaitymo dienoraštis, vaizdų archyvas, gamtos kalendorius, nuolatinės rašymo ir rašto refleksijos, kasdienybė su savo rutina ir paprastumu bei juos sutrikdančiais išorinio gyvenimo įvykiais.“

Kavaliauskaitė, Akvilė. Kūnai: novelės. Vilnius: BALTO leidybos namai, 2020. 157 p.

Po penkerių metų pertraukos pasirodžiusioje antroje žurnalistės, scenaristės, tekstų kūrėjos Akvilės Kavaliauskaitės knygoje literatūros kritikė, literatūrologė dr. Neringa Butnoriūtė apčiuopia pulsą, kuriuo gyvena amžinai skubantys, migraciją prisijaukinę, savęs, įvairovės ir prasmės ieškantys žmonės. Autorės akiratyje – „suglobalėjęs pasaulis, kurį į priekį veda gerovės, sėkmės ir neišsemiamų galimybių siekis.“

Kunčius, Herkus. Geležinė Stalino pirštinė. Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2019. 407 p.

Naujojo Herkaus Kunčiaus romano ašis – Nikolajaus Ježovo (1895–1940) gyvenimas ir karjera. Pasakojama chronologiškai nuo pat Ježovo priešistorės – jo tėvų ir senelių – iki mirties Lubiankos kalėjime Maskvoje, kur budelis galų gale tapo jį iškėlusios sistemos auka. „Postmodernus, kibirkščiuojantis pasakojimas, kuriame netrūksta nei tiksliai atkurtos aplinkos ir ilgesio sovietizmui demaskavimo, nei sveiko humoro“, – taip istorinės atminties temą narpliojantį romaną apibūdina literatūros kritikė Elžbieta Banytė.

Parulskis, Sigitas. Dvigubo dugno keleiviai. Vilnius: Alma littera, 2019. 167 p.

Naujausioje savo knygoje Sigitas Parulskis pasakoja dviem būdais – kiekvienas tekstas turi nuotrauką, o nuotrauka – tekstą. Literatūrologo dr. Dainiaus Vaitiekūno nuomone, ši smulkiosios prozos ir meninių fotografijų knyga yra „ironiška ir stilistiškai nepriekaištinga autofikcija, pasižyminti meistriškai sukurtomis jungtimis tarp vaizdo ir žodžio, poezijos ir prozos, esė ir novelės...“

Radzevičiūtė, Undinė. Grožio ir blogio biblioteka. Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2020. 198 p.

Undinės Radzevičiūtės romanas naujai įprasmina knygoje „Baden Badeno nebus“ aprašytą dendį Walterį Schulzą, gyvenantį Veimaro laikų Berlyne. Pasak literatūros kritikės, literatūrologės dr. Neringos Butnoriūtės, „Grožio ir blogio biblioteka“ dar kartą atskleidžia, kad autorė – stilinga ir gabi provokatorė, valdanti grožį ir „anomalijas“, taip pat primena, kad gero romano variklis gali būti charakteringas veikėjas ir jo mąstymo būdas.

Kviečiame žiūrėti vaizdo įrašą:

Už labiausiai patikusią šių metų prozos knygą suaugusiųjų kategorijoje balsuokite čia: skaitymometai.lt