Kviečiame registruotis į nuotolinius mokymus Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Išmoksite užsisakyti ir skaityti el. knygas, naudotis prenumeruojamomis užsienio duomenų bazėmis, sužinosite, kas yra informacinis raštingumas, elektroninės paslaugos ir kaip jomis naudotis, kokiomis svetainėmis rekomenduojame naudotis. Susipažinsite su įvairių epochų drabužių mada, sužinosite apie sutartinių žanrą ir jų kilmės teorijas.
Mokymai vyksta per „Microsoft Teams“ programą. Užsiregistravę gausite nuorodą, ją paspaudę galėsite dalyvauti mokymuose. Mokymų trukmė – 1 val.
Sausį siūlome šiuos nuotolinius mokymus:
Nuotolinės paslaugos. Pristatomos Nacionalinės bibliotekos nuotolinės paslaugos: kaip skaityti ir užsisakyti el. knygas, kaip naudotis prenumeruojamomis užsienio duomenų bazėmis ir kitomis paslaugomis nuotoliniu būdu.
Informacinis raštingumas: el. valdžios paslaugos. Pristatomos valdžios institucijų teikiamos elektroninės paslaugos. Pasakosime, kas yra elektroninės paslaugos, kaip jomis naudotis, kokiomis svetainėmis rekomenduojame naudotis.
Elektroninės knygos portale ibiblioteka.lt. Sužinosite, kur rasti ir skaityti lietuvių autorių ir į lietuvių kalbą išverstas el. knygas. Pasakosime kaip skolintis ir skaityti el. knygas ir kt.
Kuo skiriasi mada ir kostiumas – išmokite rasti žinių apie aprangos istoriją informacijos išteklių sistemose (3 dalys). Susipažinsite su kostiumo raida, tam tikrų epochų drabužių dėvėsenos įdomybėmis ir ypatybėmis. Išmoksite atskirti madą ir kostiumą. Išgirsite rekomendacijų, kaip rasti informacijos apie kostiumo istoriją gausiuose šiuolaikiniuose informacijos ištekliuose.
1 dalis. Nuo antikos iki Renesanso – išmokite rasti žinių apie aprangos istoriją informacijos išteklių sistemose.
2 dalis. Nuo baroko iki rokoko – išmokite rasti žinių apie aprangos istoriją informacijos išteklių sistemose.
3 dalis. Nuo klasicizmo iki XIX a. pabaigos – išmokite rasti žinių apie aprangos istoriją informacijos išteklių sistemose.
Sutartinės: kas, kaip, kur ir kodėl? Susipažinsite su sutartinių kilmės hipotezėmis, priešistore mažiau pažįstamu, gilesniu – antropologiniu požiūriu. Dalyviai mokomi atskirti populiariausius sutartinių tipus, susipažins su žanro kilmės teorijomis, istoriniu kontekstu, ryškiausių tyrėjų įžvalgomis apie žanro mistifikuojamas savybes, kaip ir kokia kultūrinė sankloda lėmė lyčių diferenciaciją. Paskaitoje pateikiamos nuorodos į autentiškus sutartinių garso įrašų informacinius šaltinius.
Mokymai vyksta per „Microsoft Teams“ programą. Užsiregistravę gausite nuorodą, prie jos prisijungę galėsite dalyvauti mokymuose. Mokymų trukmė – 1 val. Mokymai vedami lietuvių kalba. Jei numatytas mokymų laikas nėra tinkamas, o jūs registruojatės drauge su kitais asmenimis ir sudarote trijų ar daugiau žmonių grupę, susisiekite su mumis el. paštu