Nacionalinė biblioteka siūlo mokymus įvairiomis temomis. Susipažinkite su valdžios institucijų bei kasdienėmis elektroninėmis paslaugomis, išmokite naudotis paieška duomenų bazėse, susirasti reikalingus Lietuvos teisės aktus, teismų praktikos bylas ar kitą medžiagą, pastudijuokite, kuo skiriasi mada ir kostiumas. Mokymai nemokami, tačiau būtina registruotis.
Nuotoliniai mokymai vyksta per „Microsoft Teams“ programą. Užsiregistravę gausite nuorodą, prie jos prisijungę galėsite dalyvauti mokymuose. Jų trukmė iki 1,5 valandos. Numatytas mokymų laikas netinkamas? Suburkite trijų ar daugiau žmonių grupę ir susisiekite su mumis el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. – suderinsime jums patogų laiką.
Mokymai bibliotekoje organizuojami pagal išankstinį susitarimą, esant poreikiui ir susidarius 4–10 asmenų grupei. Mokymų trukmė iki vienos valandos. Norite užsakyti mokymus, turite klausimų ar pasiūlymų? O gal negalėsite dalyvauti ir norite atšaukti rezervaciją? Susisiekite su mumis el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..
2023 m. kovo mėnesio nuotoliniai mokymai
Pristatomos nemokamos bibliografinės informacijos tvarkymo programos, skirtos kaupti, sisteminti ir dalintis bibliografine informacija bei sudaryti literatūros sąrašus moksliniuose darbuose. Sužinosite, kaip jas įsidiegti kompiuteryje, kokios jų pagrindinės funkcijos ir pagrindiniai programų panašumai ir skirtumai.
Pristatomos elektroninės paslaugos kasdieniams poreikiams kitataučiams ir karo pabėgėliams Lietuvoje. Supažindinama su buities, transporto, laisvalaikio, savirealizacijos, socializacijos, psichologinės pagalbos elektroninėmis paslaugomis.
Библиотека для иностранцев. Информационная грамотность: электронные услуги для повседневных нужд. Обучение представляет дистанционно доступные электронные услуги для удовлетворения основных повседневных потребностей иностранцев и военных беженцев в Литве. Представляются электронные услуги быта, транспорта, досуга, самореализации, социализации, психологической помощи.
Pristatomos bibliotekos prenumeruojamos užsienio duomenų bazės moksliniams darbams rašyti. Susipažinkite su plačiausiai naudojamomis duomenų bazėmis EBSCO ir JSTOR, sužinokite, kaip jose veikia paieška, kokios pagrindinės funkcijos ir galimybės duomenų bazėmis naudojantis ne tik bibliotekoje, bet ir namuose. Taip pat susipažinsite su tarptautinių organizacijų bei lietuviškomis duomenų bazėmis.
Pristatomos nuotoliniu būdu prieinamos, pasiekiamos arba užsakomos elektroninės paslaugos pagrindiniams kasdieniams poreikiams patenkinti. Detaliau supažindinama su buities, transporto, laisvalaikio, savirealizacijos, socializacijos, psichologinės pagalbos elektroninėmis paslaugomis.
Pristatomos per elektroninės valdžios vartus prieinamos elektroninės paslaugos. Supažindinama su svarbiausiomis elektroninių paslaugų teikėjų svetainėmis.
Muzikos duomenų bazėje „Naxos Music Library“ galima klausytis pačios įvairiausios muzikos: klasikinės, džiazo, pasaulio folkloro, šiuolaikinės populiariosios, roko ir kitų muzikos įrašų. Mokymuose susipažinsite su muzikos kūrimo, atlikimo ir prodiusavimo programomis „AbletonLive“ ir „GarageBand“: jų kūrybiniais ir techniniais aspektais, garso takelių kūrimu, įrašinėjimo procesu ir įrašų redagavimo priemonėmis, taip pat pristatysime trumpą prodiusavimo įvadą.
4 dalių mokymų cikle susipažinsite su kostiumo raida, konkrečių epochų drabužių dėvėsenos įdomybėmis ir ypatybėmis. Išmoksite atskirti madą ir kostiumą, susipažinsite su kostiumo istorijos tendencijomis. Sužinosite, kaip ilgainiui keitėsi žmonių poreikiai ir skonis, kaip istorinio kostiumo elementai vaizduojami literatūroje ir mene. Išgirsite patarimų, kaip atsirinkti patikimą informaciją apie istorinį kostiumą gausiose šiuolaikiniuose informacijos šaltiniuose; pamatysite autentiškų kostiumų vaizdų ir vaizdo įrašų, susijusių su istorinio kostiumo dėvėsena.
Sužinosite apie naujas medijų formas bei netikrų naujienų rūšis, paveikių informavimo priemonių kūrimo būdus, pagrindinius informacinio šaltinio atrankos kriterijus, gausite patarimų, kaip atskirti dirbtinio intelekto sukurtas nuotraukas nuo tikrų, kaip apsisaugoti nuo propagandos, dezinformacijos ar melagingų naujienų ir daugybę kitų dalykų. Mokymai padės kritiškiau vertinti medijas bei sąmoningiau rinktis, vertinti bei valdyti įvairius informacijos šaltinius.
Penkių muzikinės antropologijos paskaitų-mokymų dalyviai, klausydamiesi reprezentatyvių pristatymų ir muzikinių įrašų bei mokydamiesi juos atrasti iš duomenų bazių „Europeana“, „Naxos Music Library“, Nacionalinės bibliotekos muzikos fondų ir kitų šaltinių, susipažins su penkiais – Šiaurės, Pietų, Vakarų, Centrinės bei Pietryčių Europos muzikiniais regionais, jų skirtumais, pagilinsite Europos etninės muzikos istorijos žinias bei mokysitės pažinti Europos muzikinio paveldo ryšį su žemyno gyventojų gyvenimo būdu, istorija, kraštovaizdžiu ir etnogeneze.
Susipažinsite su sutartinėmis įdomesniu, gilesniu – antropologiniu požiūriu. Išmoksite atskirti populiariausių tipų sutartines, susipažinsite su žanro kilmės teorijomis, istoriniu kontekstu, ryškiausių tyrėjų įžvalgomis apie žanro mistifikuojamas savybes, kaip ir kokia kultūrinė sankloda lėmė lyčių diferenciaciją. Paskaitoje pateikiama nuorodų į autentiškus sutartinių garso įrašų informacinius šaltinius.
2 dalių mokymuose susipažinsite su tatuiravimo istorija nuo ištakų iki paplitimo populiariojoje kultūroje; sužinosite, koks tatuiruočių ryšys su socialine bendruomenės struktūra, karyba, religija ir mada. Be to, mėginsime paneigti keletą plačiai paplitusių mitų apie tatuiruotes. Aptarsime ir keblų internete pateikiamos informacijos patikimumo klausimą.
1 dalis. Kūno ženklas. Susipažinsite su pirmuoju pasaulyje tatuiruotu žmogumi, sužinosite, kokiomis socialinėmis ir kultūrinėmis sąlygomis susiklostė tatuiravimo tradicijos įvairiuose geografiniuose regionuose, ką jos reiškė vietos bendruomenėms, kaip į šią praktiką žiūrėjo baltųjų kolonistų administracija ir ką apie jas manė patys vakariečiai.
2 dalis. Mados ženklas. Aptarsime moderniąsias tatuiravimo tendencijas ir jų ryšį su politiniais, socialiniais ir kultūriniais veiksniais. Sužinosite, kaip kito požiūris į šią praktiką nuo XX a. pradžios ir kokią įtaką tatuiruočių paplitimui turėjo populiarioji kultūra. Padiskutuosime ir apie kelias gerai žinomas kontroversiškas tatuiruotes.