Kaip mus rasti Telefonas Klaustukas Sitemap

Projekto „Europeana Awareness“ kampanija „Europeana 1989“

1989 logoProjekto tikslas
Skatinti Europos gyventojus rinkti ir pateikti internete turinį, susijusį su istoriniais įvykiais Europoje 1989 m. Taikyti naujus technologinius sprendimus, kad tam tikslui būtų sukurta patraukli, patogi naudotis ir tyrinėti interneto terpė.

Projekto trukmė
2013 m. birželis–2014 m. gruodis

Projekto vykdytojas
Europos skaitmeninė biblioteka, muziejus ir archyvas Europeana

Projekto partneriai
Deutsche Kinemathek Museum fur Film und Fernsehen (Vokietija)
Lenkijos nacionalinis audiovizualinis institutas
Latvijos nacionalinė biblioteka
Estijos nacionalinė biblioteka
Open Society Archive (Kozep-Europai Egyetem) (Vengrija)
Čekijos nacionalinis muziejus
Ustav Pro Soudobe Dejiny (Čekija)
Poznan Supercomputing Networking Center (Lenkija)
Facts & Files (Vokietija)

Projekto finansavimo šaltinis
Projektas kofinansuotas Europos Komisijos

Projekto pristatymas
Projektas „Europeana 1989“ yra žymiai didesnio projekto – Europeana – dalis. Tai Europos skaitmeninė biblioteka, muziejus ir archyvas. Europos skaitmeninės bibliotekos Europeana projektas skirtas Geležinės uždangos žlugimui 1989 m. paminėti.

Projekto metu sukurta speciali interneto svetainė www.europeana1989.eu, kurioje kaupiamas turinys, susijęs su istoriniais įvykiais Europoje 1989 m. Projekto metu 7 šalyse – Lenkijoje, Vokietijoje, Čekijoje, Vengrijoje, Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje buvo rengiamos specialios turinio surinkimo akcijos, kurių metu buvo renkamos šios atmintinos relikvijos. Taip pat gyventojai buvo mokomi skaitmeninti ir įkelti į internetą savo asmeninius liudijimus. Visos istorijos ir objektai, surinkti vykdant projektą „Europeana 1989“, taip pat bus prieinami per Europos bibliotekų, archyvų ir muziejų skaitmeninių dokumentų portalą Europeana.

Šiuo projektu siekiama sukurti ryškų ir išsamų vaizdą apie revoliucinių įvykių Europoje su pasakojimais, nuotraukomis, vaizdo ir garso įrašais iš visų nukentėjusių šalių. Rezultatas – archyvas, kuris gali būti naudingas tiriamajam darbui, mokymuisi ar savišvietai.

Plačiau apie projektą ›

Atsakingas asmuo
Sandra Leknickienė, Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus pavaduotoja informacijos išteklių ir paslaugų plėtrai, tel. (8 5) 239 8505, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.