Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Inovatoriai ir ugdytojai bibliotekose

Projekto tikslas
Šiuo projektu siekiama sukurti edukacinę sistemą vietinėse kultūros įstaigose, padėsiančią efektyviai mokytis suaugusiesiems, ypač gyvenantiems atokiau nuo pagrindinių edukacinių ir kultūrinių veiklų vykdymo centrų. Projekto metu sukurta metodologija prisidės prie bibliotekų darbuotojų ir suaugusiųjų kompetencijų ugdymo bei leis stiprinti bibliotekas ir kitus kultūros centrus šiose srityse:
- socialinio inovatyvumo;
- daugiakultūriškumo;
- kūrybiškumo.

Projekto uždaviniai
1. Kaupti partnerių iš įvairių Europos šalių patirtį,
2. Pasiremti šia patirtimi nagrinėjant atliktą poreikių analizę ir suaugusiųjų švietimo iššūkius,
3. Parengti naują ugdymo turinį bibliotekininkams – vietiniams kultūros švietėjams,
4. Parengti mokymosi scenarijus siekiant patobulinti suaugusiųjų kompetencijas ir įgūdžius, paskatinti juos įsitraukti į socialinių pokyčių procesus ir sukurti daugiakultūriškumą skatinančio, novatoriško ir kūrybiško suaugusiųjų mokymosi centro modelį.

Projekto trukmė
2015 m. rugsėjis–2018 m. rugsėjis

Projekto vykdytojas
Lenkijos informacinės visuomenės plėtros fondas (Fundacja Rozwoju, Społeczeństwa Informacyjnego)

Projekto partneriai
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Kultūros informacijos sistemų centras (Latvija)
Oppland regiono biblioteka (Norvegija)
Skaitymo ir rašymo fondas (Olandija ir Belgija)

Projektą koordinuojantis Nacionalinės bibliotekos padalinys
Strateginės plėtros departamento Projektų valdymo skyrius

Projekto finansavimo šaltinis ir vertė (Eur)
Bendra projekto vertė – 300 853 Eur, finansuojamas Europos Komisijos „Erasmus+“ programos (Strateginių partnerysčių paprogramė).

Projekto pristatymas
Projektas bibliotekų darbuotojams ir kultūros ugdytojams suteiks galimybę mokytis ir kelti kvalifikaciją diegiant naujas veiklas, skirtas suaugusiems vartotojams. Suaugusieji turės galimybę sudalyvauti veiklose, kurios skatina kūrybiškumą, inovatyvumą ir verslumą, bei ugdo daugiakultūriškumo ir socialines kompetencijas. Siūlomos veiklos taip pat skatins pilietiškumą ir bendruomeniškumą, įtraukiant suaugusiuosius į vietinių bendruomenių veiklas.

Projekto pagrindinės veiklos ir būsimi rezultatai:
1. išanalizuoti sėkmingą Europos šalių bei pasaulio bibliotekų suaugusiųjų švietimo patirtį ir parengti ataskaitą „Edukaciniai eksperimentai Europos bibliotekose“.
2. projekto atstovai sudalyvaus 4-iuose mokymosi ir patirties dalinimosi renginiuose šalyse partnerėse (Lenkijoje, Norvegijoje, Lietuvoje ir Latvijoje), kurie leis labiau įsigilinti į bibliotekų veiklos specifiką ir suaugusiųjų švietimo būdus šiose šalyse.
3. suaugusiųjų švietimo programa vietiniams bibliotekų ir kultūros ugdytojams:
- daugiakultūrinės, inovatyvios ir kūrybiškos bibliotekos modelis;
- edukacinė medžiaga savarankiškam ugdymuisi;
- mokymo scenarijai suaugusiems vartotojams.
4. 4-ių nacionalinių ir 3-jų tarptautinių seminarų, skirtų pasidalinti patirtimi suaugusiųjų švietimo srityje, organizavimas partnerėse šalyse, įtraukiant vietos bibliotekininkus ir kultūros ugdytojus.

Atsakingas asmuo
Ieva Gumuliauskaitė, Strateginės plėtros departamento Projektų valdymo skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė, tel. (8 5) 239 8631, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Logotipas