Maloniai kviečiame balandžio 23 d., trečiadienį, 17 val., dalyvauti netradicinio formato ir turinio knygos „Šeimos albumai. Regimoji atmintis“ pristatyme Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Konferencijų salėje, V a., 501 kab.
Renginyje kalbės knygos autorė Ramunė Vėliuvienė, etnologas, mokslo istorikas prof. Libertas Klimka, Vilniaus universiteto istorikas dr. Norbertas Černiauskas, menotyrininkė prof. dr. Agnė Narušytė, albumo dailininkė Rūta Gabrielė Vėliūtė, muziejininkė, parodų kuratorė Ugnė Paberžytė.
Renginį moderuos menotyrininkas Saulius Pilinkus.
Knygos autorė R. Vėliuvienė – ne tik talentinga dailininkė, bet ir puiki pasakotoja – jos istorijose veriasi įspūdingas mūsų šalies paveikslas, kuriame esama ir valstiečių, ir bajorų kilmės protėvių, paprastų kaimo žmonių ir tokių, kurie išsikėlė gyventi į miestus, taip pat Lietuvos savanorių, išsilavinusių inteligentų. Per vienos šeimos likimus atskleidžiama dramatiška Lietuvos istorija. Reta, kad karų ir okupacijų audrose šeimai pavyko išsaugoti šešių kartų devynis šeimos albumus, apimančius visą XX amžių. Knygoje rasite prieškario Lietuvos vaizdų, sveikinimų atvirukų, sovietmečio subkultūros pavyzdžių ir kitokios vaizdinės medžiagos, kuri padeda atskleisti laikotarpio atmosferą. Skaitmeninės grafikos ciklo „Regimoji atmintis“ atvertimai palydimi trumpais autorės esė.
„Tikriausias praeities pasakojimas gimsta ne akademijose ir vadovėliuose, o autentiškuose asmeniniuose prisiminimuose, prakalbintuose šeimos fotografijų albumuose ir net slapčiausiuose sapnuose. Nėra istorijos be konkrečių artimų žmonių, konkrečių pasakojimų ir konkrečių vietų – visa tai esminės mozaikos detalės didžiuosiuose mūsų praeities paveiksluose“, – sako istorikas Norbertas Černiauskas.
Būtent tokia ir yra unikali žinomos grafikės Ramunės Vėliuvienės knyga, kurioje per be galo turtingą savo giminės istoriją ji pasakoja dramatišką visos Lietuvos istoriją, rašoma leidyklos „Tyto alba“ pranešime žiniasklaidai.
Iki susitikimo Nacionalinėje bibliotekoje!