XIX a. viduryje išradus fotografiją, ji tapo pagrindine atminimo išsaugojimo priemone. Tarp Nacionalinės bibliotekos Retų knygų ir rankraščių skyriaus dokumentų išliko nemažai fotografijų. Dauguma jų – asmenų portretinės ar grupinės nuotraukos, nemažai visuomeninius įvykius įamžinusių vaizdų, yra gamtovaizdžių, buities atspindžių ir kt. Daugumos jų autoriai žinomi iš įrašų fotokortelių nugarėlėse. Deja, ne visada pavyksta identifikuoti nufotografuotą asmenį ar įvykį bei nustatyti nuotraukos datą.
Nacionalinės bibliotekos rengiamoje parodoje eksponuojamos XIX a. II pus. – XX a. I pus. fotografijos, kuriose užfiksuoti įvairūs gyvūnai. Pastebima, kad to laikotarpio fotografijose dažniausiai sutinkami dviejų rūšių gyvūnai – šunys ir arkliai. Jose atsikleidžia ne tik gyvūnų grožis, bet ir to meto žmonių santykis su jais.
Ekskursijos metu lankytojai galės pavartyti to meto nuotraukų albumus, susipažinti su senosiomis knygomis, iliustruotomis gyvūnų atvaizdais. Ši fotografijų paroda skirta paminėti Gyvūnų gerovės metus.
Reikalinga registracija. Dalyvių skaičius renginyje: iki 12 dalyvių.
Registracija:
Kultūros naktį pagrindinėje šalies bibliotekoje – Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje – jūsų laukia įvairi, turininga programa, išskirtinės patirtys ir atradimai. Visi renginiai nemokami.
Maloniai kviečiame!
Detalesnė Kultūros nakties Nacionalinėje bibliotekoje renginių programa ›