Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į meno edukacijų ciklą, skirtą literatūros įkvėptoms iliustracijoms kurti.
Meno edukacijos dalyvis savarankiškai skaito namie, o atėjęs į edukaciją aptaria įkvepiantį kūrinį ar eilutę ir tada jį iliustruoja. Be abejo, dalyvis gali būti ir pasyvus klausytojas.
Tęsime tušo liejimo galimybių nagrinėjimą. Ši tapybos rūšis atsirado beveik prieš 2000 m. Kinijoje, o Japoniją pasiekė XIII–XIV a.
„Kas ritminga-hipnotizuoja ir keri. Tačiau įvykis suardo ritmą. Esmo žaibas pertraukia „esu?“ ritmo monotoniją; Transendensijos įvykis esmingai aritmiškas. Jau melancholija sutrikdo kasdienybės ritmą, nes visada susijusi su netikėtumu, kad ir tikėtinu. Melancholija – tai priartėjimas prie aritmijos.“ (A. Šliogeris)
Meno pratybų metu, nebūtina visuomet laikytis pavadinimų, įvardijimų ar taisyklių. Kartais tylus linijos sklendimas, nuveda ten, kur nėra „Aš“. Edukacinio ciklo užsiėmimuose dalyviai išmoks atidžiau pažvelgti į pasirinktą literatūrą ir ją iliustruoti, naudoti įvairias dailės technikas (monotipiją, koliažą, linoraižinius, asambliažą ir kt.).
Antras susitikimas bus skirtas pažinčiai su grupe tęsti ir aptarti perskaitytiems tekstams aptarti, taip pat meninėms priemonėms, kuriomis dalyviai iliustruos įkvėpusią idėją, knygą ar eilutę, išsirinkti. Susitikimuose ugdysime analitinį, kritinį mąstymą ir savistabą, nebijodami eksperimentuoti ieškosime naujų formų ir įvaizdžių.
Laukiami suaugusieji ir vaikai nuo 12 metų, lydimi suaugusiųjų.
Edukacijos vyks Nacionalinės bibliotekos Pažinimo erdvėje-Laimės Lukošiūnienės salėje, V a.
Norinčiuosius dalyvauti prašome registruotis el. paštu