Kaip mus rasti Telefonas Klaustukas Sitemap
Nuotraukoje kadras iš renginio 2024 m. lapkričio 26 d.

Diskusija apie „Šviesiuosius amžius“, įprastai vadinamus tamsiais viduramžiais

Lapkričio 26 d. Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijoje pristatyta Matthew Gabriele‘o ir Davido M. Perry‘o knyga „Šviesieji amžiai“.

Knygos pristatymo renginyje ir diskusijoje dalyvavo VDU Švietimo akademijos kanclerio pavaduotojas dr. Mindaugas Nefas ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro vadovas doc. dr. Arturas Mickevičius.

Knyga, kurioje atskleidžiami tūkstantmečio istorijos įvykiai nuo V a. amžiaus Romos žlugimo iki XIV a. pabaigos, parašyta COVID-19 pasaulinės pandemijos metu ir išleista 2021 metais. Lietuvių kalba knygą šį rudenį išleido Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras. Leidimą rėmė Lietuvos kultūros taryba.

Kas yra knygos autoriai ir kodėl iki šiol viduramžiai vadinami tamsiaisiais? Apie tai susirinkusiai auditorijai išsamiai kalbėjo doc. dr. A. Mickevičius, primindamas, kad būtent pandemijos metas dažnai būdavo palyginamas su tamsiais viduramžiais. Tyrinėję šį amžių amerikiečiai istorikai nutarė parašyti knygą, kurioje atskleistų šviesiąsias amžiaus puses. „Vieni įsivaizduoja herojiškus, kiti demoniškus viduramžius. Tačiau jie nėra vien tamsūs. Tai daugiasluoksnis amžius, kurį autoriai aprašė nesudėtinga kalba. Tai stiprioji šios knygos pusė, nes ją lengvai perskaitys kiekvienas skaitytojas“  –  sakė istorikas, doc. dr. A. Mickevičius.     

Diskusijoje apie „Šviesiuosius amžius“ išryškėjo pagrindinės mintys – gerai parašytas istorines knygas pravartu skaityti jau vien dėl to, kad suvoktume ne tik praeitį, bet ir dabartį, taip bandydami numatyti, kas gali atsitikti ateityje.

Vygaudo Juozaičio nuotraukos