Personalinės bibliografijos rodyklė – tai bibliografinės informacijos išteklius apie vieno asmens darbus ir (arba) išteklius apie jį.
Personalinės bibliografijos rodyklės yra svarbios mokslo ir kultūros sričių komunikacijos priemonės, jos atlieka įvairias funkcijas: atminties išsaugojimo, šaltiniotyrinę, kultūrologinę, vadybinę, mokslo komunikacijos, bibliometrinę, edukacinę ir kt. Dažnai tokios rodyklės būna proginės, minint kraštui, profesijai ar institucijai nusipelniusių asmenų, žymių šalies kultūros, mokslo, politikos veikėjų jubiliejus ar skirtos jų atminimui.
Šios bibliografijos rodyklės yra reikšmingos ne tik asmeniui, apie kurį yra sudaromos, bet ir plačiajai visuomenei, tos srities mokslininkams, studentams.
Personalinės bibliografijos rodyklės sudarymo metodika skirta bibliografams ir gretimų sričių specialistams, rengiantiems įvairias personalinės bibliografijos rodykles. Jos tikslas – pateikti bendrąsias tokių rodyklių sudarymo nuostatas, taisykles, naudojamus įrašų sudarymo standartus, paieškos šaltinius, medžiagos grupavimo, struktūros pasirinkimo variantus. Metodika iliustruota bibliografinių aprašų sudarymo, medžiagos grupavimo, anotacijų, pagalbinių rodyklių sudarymo pavyzdžiais.
Metodika pateikta Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos svetainėje www.lnb.lt (meniu juostoje Mokslas > Mokslo leidiniai > Nacionalinės bibliotekos periodika ir leidiniai > Metodologijos paskyra).
Metodiką PDF formatu galima atsisiųsti čia ›.