Kaip mus rasti Telefonas Klaustukas Sitemap
Naujienos iliustracija 2025 m. sausio 22 d.

Naujai gautos knygos teisės tema Socialinių mokslų skaitykloje

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Socialinių mokslų skaityklos fondas pasipildė naujai gautais leidiniais teisės tema. Trumpai juos pristatome.

 

Unlocking EU law / Tony Storey and Alexandra Pimor. – 6th ed.. – London ; New York : Routledge, 2024. –  612 p. : iliustr. – ISBN 978-1-032-11132-2

Knyga skirta Europos Sąjungos teisei. Šis 6-asis leidimas buvo iš esmės atnaujintas, kad būtų aptarti visi pagrindiniai įstatymų pakeitimai, įskaitant naujas teisines nuostatas, susijusias su COVID-19, teisinių sutarčių pakeitimus. Knygoje rašoma apie Europos Sąjungos teisės istoriją, teisėkūros procesą, politines ir teisines institucijas, Europos Sąjungos ir nacionalinės teisės santykį, laisvą darbuotojų ir prekių judėjimą, muitų tarifus, taip pat apie Europos Sąjungos konkurencijos teisę, socialinę politiką ir diskriminaciją.

Crises of European Integration

Crises of European integration : joing together or falling apart? / Lucas Schramm. – Cham : Palgrave Macmillan, [2024]. – 303 p. – ISBN 978-3-031-54747-8

Beveik du dešimtmečius Europos Sąjunga susiduria su įvairiomis krizėmis. Krizių analizė tapo pagrindine Europos Sąjungos studijų dalimi. Autorius aptaria krizės sampratą, nagrinėja aštuonias skirtingas krizes, kilusias iš konkrečių įvykių, paveikusių esamą šalių narystę, nuo šeštojo dešimtmečio pradžios. Jis nesiekia paaiškinti, kodėl Europos integracijoje kyla krizės, bet aprašo jų valdymą ir  sprendimo būdus. Iš aštuonių krizių po dvi tenka kiekvienai rezultatų kategorijai. Rašoma apie bendrą Prancūzijos ir Vokietijos vadovavimą, Rytų ir Vakarų Vokietijos susijungimą, euro krizę, taip pat aštuntojo dešimtmečio naftos krizę, migracijos krizę ir jų sukeltus pašalinius padarinius. Atvejo analizės pagrįstos gausiu pirminių šaltinių ir kitos literatūros deriniu. Knygoje nepateikiama išsami naujesnių ir iš dalies tebesitęsiančių Europos Sąjungos krizių atvejų analizė: „Brexit“, COVID pandemija, teisinės valstybės krizė ir Rusijos invazija į Ukrainą.  

Copyright a Constraint on Creating

Copyright as a constraint on creating technological value / Kasper Drazewski. – Cham : Springer, [2024]. – 180 p. – ISBN 978-3-031-51275-9

Ar galime reguliuoti tai, ko dar nėra? Ar Europa gali sukurti savo Silicio slėnį? Kas gali sukurti technologinę vertę šiuolaikiniame pasaulyje? Ar įdomias inovacijas sukuria tik didelės technologijų įmonės? Ar Europos Sąjunga gali sukurti savo lanksčią inovacijų skatinimo sistemą, pvz., palengvinant transformacinį technologijų ir duomenų naudojimą? Knygoje ieškoma atsakymų į šiuos klausimus, tyrinėjant autorių teisių skirtumus Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Kaip geriausiai ugdyti gyventojų kūrybinį potencialą? Ką bendro turi programinės įrangos naujovės su žmonių evoliucija? Atsakymų ieškoma procesuose, kurie atsirado pirmaisiais skaitmeninės revoliucijos metais ir kai vėliau gamybos priemonių kontrolė vis dažniau buvo atiduodama į technologijų įmonių rankas. Knygoje pateikiamos išvados ir įžvalgos yra labai svarbios šiandienos skaitmeninės politikos formavimui. Rinkos koncentracijos procesai inovacijų srityje nenutrūko; jie vyksta. Amžiuje, kai duomenimis pagrįstos paslaugos kuria ir stiprina pasaulines oligopolijas, JAV Aukščiausiojo Teismo byloje „Google“ prieš „Oracle“ iškeltas klausimas dabar aktualesnis nei bet kada anksčiau: kam turėtų priklausyti skaitmeninių inovacijų raktai?

Law populism

Law, populism, and the political in Central and Eastern Europe / edited by Rafał Mańko … [et al.]. – New York, N.Y. : Birkbeck Law Press ; Abingdon, Oxon : Routledge, Taylor & Francis Group, [2024]. – 263 p. – ISBN 978-1-032-62340-5

Šioje knygoje kalbama apie neoliberalizmą, iškilusį Vidurio ir Rytų Europoje. Knygoje pateikiamas kritiškas požiūris nagrinėjant teisėtumo gniaužtus regiono transformacijoje iš valstybinio socializmo į neoliberalizmą, Vakarų demokratiją. Remdamiesi teisės teorija ir teisės istorija, teisės sociologija, teisės antropologija, lyginamąja teise ir konstitucine teise, autoriai siekia išsamiai aprašyti šį svarbų šiuolaikinį reiškinį.

Knyga gali būti įdomi teisės tyrinėtojams, politologams, sociologams ir (teisės) istorikams, taip pat politikos formuotojams, siekiantiems suprasti Vidurio ir Rytų Europos neoliberalumo regioninę specifiką ir gilesnes šaknis.

Public international law

Public international law : a multi-perspective approach / edited by Sué González Hauck … [et al.]. – London ; New York : Routledge, [2024]. – 693 p. – ISBN 978-1-032-58744-8

Šis vadovėlis sujungia unikalią viso pasaulio ir skirtingų teorinių požiūrių įvairovę, supažindina su pagrindiniais tarptautinės viešosios teisės klausimais ir doktrinomis, taip pat su specializuotomis sritimis, tokiomis kaip tarptautinė teisė kibernetinėje erdvėje, tarptautinė migracijos teisė ir tarptautinė klimato teisė ir politika. Knygoje yra daug atvejų pavyzdžių, nuorodų į diskusijas įvairioje literatūroje.

Ši knyga nurodo literatūrą toliau skaityti, interaktyvių pratimų QR kodus, yra naudinga studentams, studijuojantiems šią sritį ar gilinantiems žinias.

Freedom of religion

Freedom of religion, security and the law : key challenges for a pluralistic society / edited by Natascia Marchei and Daniela Milani. – London ; New York : Routledge, 2024. – 213 p. – ISBN 978-1-032-56889-8 (ir.)

Knygoje nagrinėjamos problemos, kylančios dėl religinės ir kultūrinės įvairovės suvaldymo daugiakultūrėje visuomenėje, kalbama apie sudėtingą santykį tarp teisės į religijos laisvę ir saugumo. Pastaraisiais dešimtmečiais, o ypač nuo 2001 m. rugsėjo mėnesio, teisė į religijos laisvę, kuri iki šiol buvo plačiai ginama, susidūrė su dideliu iššūkiu saugumo atžvilgiu. Knygoje pateikiama atvejų Izraelyje, Turkijoje, Egipte, Italijoje analizė. Nagrinėjamos tokios temos kaip religijos laisvė ir nesaugumas, kulto vietos ir viešosios erdvės saugumas, jo atkūrimas pasitelkus baudžiamąsias institucijas, radikalizacijos sampratos specifika, islamas ir imigracija krikščioniškose šalyse, taip pat žmogaus teisės ir demokratija.

Knyga naudinga dirbantiems teisės ir religijos, žmogaus teisių teisės ir saugumo studijų srityse, taip pat besidomintiems šiomis temomis.

Naujai gautas knygas rasite Socialinių mokslų skaitykloje, III a., 334 kab.