Kaip mus rasti Telefonas Klaustukas Sitemap
Naujienos iliustracija 2025 m. vasario 3 d.

Mokymai Nacionalinėje bibliotekoje – darbui ir laisvalaikiui

Pagaliau sulaukę tikrosios žiemos, siūlome turiningai praleisti laiką mokymuose Nacionalinėje bibliotekoje ir atrasti bei išmokti naujų ir naudingų dalykų, ką galėsite puikiai panaudoti ir savo kasdieninėje veikloje.

Mokymuose dalyvauti verta, nes:

  • sužinosite daugiau apie skirtingų Europos regionų muziką, ritmus ir skambesį;
  • susipažinsite su dirbtinio intelekto (DI) vaizdų kūrimo programa „Midjourney“;
  • išmoksite naudotis paieška duomenų bazėse;
  • sužinosite, kas yra toji atviroji prieiga, kam ji skirta ir kaip ja naudotis.

Mokymai vyksta per „Microsoft Teams“ programą. Užsiregistravę el. paštu gausite nuorodą, kurią paspaudę prisijungsite ir jau dalyvausite mokymuose. Taip pat tam tikri mokymai bibliotekoje organizuojami pagal išankstinį susitarimą, esant poreikiui ir susidarius 4–10 asmenų grupei.

Jei norite užsakyti mokymus, turite klausimų ar pasiūlymų, taip pat jei negalėsite dalyvauti ir norite atšaukti rezervaciją, susisiekite su mumis el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Vasarį kviečiame registruotis į šiuos nuotolinius mokymus: 

  • Muzikinė geografija. Europa. 5 dalių ciklo, muzikinės antropologijos paskaitos-mokymai, kuriuose dalyviai, klausydami reprezentatyvių pristatymų ir muzikinių įrašų bei mokydamiesi juos atrasti iš duomenų bazių ,,Europeana“, ,,Naxos Music Library“, Nacionalinės bibliotekos muzikos fondų ir kitų šaltinių, susipažins su penkiais – Šiaurės, Pietų, Vakarų, Centrinės bei Pietryčių Europos muzikiniais regionais, išmoks atskirti regionus identifikuojančias muzikines charakteristikas, pagilins Europos etninės muzikos istorijos žinias bei mokysis pažinti Europos muzikinio paveldo ryšį su žemyno gyventojų gyvenimo būdu, istorija, kraštovaizdžiu ir etnogeneze. 

          II dalis. Vakarų Europa 
          Data: vasario 11 d. 13.00–14.30 val. (Registracija ›)  

          III dalis. Pietų Europa 
          Data: vasario 18 d. 13.00–14.30 val. (Registracija ›

  • „Midjourney“: vaizdų generavimas pasitelkus dirbtinį intelektą. Mokymai skirti supažindinti su dirbtinio intelekto (DI) vaizdų kūrimo programa „Midjourney“, parodant jos veikimą ir kaip ja kuriami vaizdai. Turėsite galimybę ne tik sužinoti daugiau apie programą, tačiau ir apie DI bendrąja prasme. Po mokymų galėsite patys naudotis šia programa ir generuoti sau reikalingus ar norimus unikalius vaizdus. 
    Data: vasario 20 d. 10.00–11.30 val. (Registracija ›
  • Duomenų bazės moksliniams darbams: paieška ir galimybės. Mokymuose pristatomos Nacionalinės bibliotekos prenumeruojamos užsienio duomenų bazės, skirtos moksliniams darbams rašyti. Plačiau susipažinsite su dažniausiai naudojamomis duomenų bazėmis EBSCO ir JSTOR bei sužinosite, kaip jose veikia paieška, kokios yra pagrindinės funkcijos ir kokios yra galimybės duomenų bazėmis naudojantis ne tik bibliotekoje, bet ir namuose. Taip pat dalyviai bus supažindinami su tarptautinių organizacijų bei lietuviškomis duomenų bazėmis. 
    Data: vasario 20 d. 14.00–15.30 val. (Registracija ›)  
  • Atviroji prieiga – nauda ir galimybės. Mokymuose pateikiamos teorinės ir praktinės žinios apie atvirąją prieigą, nurodomos tikslinės grupės, kurioms ji yra Taip pat pristatomos Lietuvos atvirosios prieigos išteklių talpyklos bei aptariama atvirosios prieigos išteklių paieška. 
    Data:  Vasario 25 d. 14.00–15.00 val. (Registracija ›)

Išsamiau apie mokymus skaitykite čia › 

Kviečiame dalyvauti, atrasti ir pažinti naujus žinių klodus!