Tarptautinę švietimo dieną kviečiame edukologus, architektus, mokyklų bendruomenių narius ir visus neabejingus susitikti diskusijoje apie švietimo erdvę.
Puoselėjame išskirtinius lūkesčius šiuolaikiniam švietimui, o bendrasis ugdymas nebetelpa klasikinių mokslų rėmuose. Kritinis mąstymas, kūrybiškumas, bendruomeniškumas, darnaus gyvenimo įgūdžių, tolerancijos ir demokratijos kultūros ugdymas, emocinio intelekto lavinimas – tai tik sąrašo pradžia. Poreikiai ugdymui ir iššūkiai kinta taip pat sparčiai kaip ir kiekvieno mūsų kasdienybė inovacijomis paremtame pasaulyje.
Nekyla abejonių, kad mokytojo ir mokinio motyvacija bei gebėjimas bendrauti ir bendradarbiauti yra pagrindinis ugdymo kokybę lemiantis veiksnys. Tačiau kokia aplinka švietimo procesą galėtų praturtinti, padaryti efektyvesnį? Koks yra miesto, visuomenės, viešųjų institucijų ir verslo vaidmuo jauno žmogaus tobulėjimo kelyje?
Renginyje patirtimi dalysis:
Architektė Barbara Pampe papasakos apie šiuolaikinę mokyklos aplinką.
Barbara dirba su iniciatyvomis, skatinančiomis mokyklų bendruomenių ir architektų bendradarbiavimą. Ji yra kelių metodinių knygų, skirtų mokyklų architektūrai, autorė. Viena jų – „Mokyklų planavimas ir statyba“, jau išversta į lietuvių kalbą.
Unė Kaunaitė pristatys, kaip ne tik miesto erdvės, bet ir jo bendruomenės gali įsitraukti į švietimo procesus. Unė yra edukologė, „EDU VILNIUS“ vadovė, iniciatyvos „Vilnius yra mokykla“ koordinatorė.
Apskritojo stalo diskusijoje dalyvaus:
Inga Vargalienė – edukologė, Vilniaus Barboros Radvilaitės progimnazijos direktorė;
Rūta Krasauskienė – edukologė, Vilniaus Žirmūnų gimnazijos direktorė;
Rokas Kilčiauskas – architektas, „Processoffice“ partneris;
Gilma Teodora Gylytė – architektė, „DO Architects“ partnerė.
Moderuos Dalia Stabrauskaitė, koordinuojanti UNESCO asocijuotų mokyklų tinklą Lietuvoje. Sveikinimo žodį renginio dalyviams tars Nacionalinės bibliotekos generalinė direktorė Aušrinė Žilinskienė.
Renginio metu bus eksponuojama po šalies mokyklas keliaujanti paroda „Lietuva eina į mokyklą“ (kuratoriai: Liutauras Nekrošius, Edita Riaubienė, VILNIUS TECH Architektūros fakultetas)
Renginys vyks 2025 m. sausio 24 d. 14 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo erdvėje, II a.
Renginio organizatoriai: Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Architektūros fakultetas, Lietuvos Nacionalinė UNESCO komisija, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.
Renginio partneris: Goethe’s institutas Lietuvoje.
Renginys atviras ir nemokamas visiems. Trukmė apie 90 min.
Renginys vyks lietuvių kalba, išskyrus Barbaros Pampe pranešimą, kurį autorė pristatys anglų kalba.
Renginio metu gali būti fotografuojama ir filmuojama.