Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į Chronologinio Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzikos katalogo pristatymą, kuris vyks tarptautinės Vilniaus knygų mugės metu vasario 27 d. 18 val. („Litexpo“, salė 1.1. Amfiteatras). Renginyje dalyvaus Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Etnomuzikologijos katedros docentas, humanitarinių mokslų daktaras prof. Rimantas Astrauskas, ir Lietuvos muzikologas, pianistas, pedagogas, humanitarinių mokslų daktaras, prof. Darius Kučinskas.
Kataloge išsamiai ir visapusiškai sumuojamas Čiurlionio muziko palikimas. Jame suregistruoti ir detaliai aprašyti visi šiuo metu žinomi kompozitoriaus autografai, amžininkų nuorašai, netgi kartu su Čiurlionio kūriniais amžininkų perrašyti kitų autorių opusai. Čia pateikiami duomenys daugiau kaip apie šimtą anksčiau Čiurlionio kūrybos sąvaduose neminėtų kūrinių ar jų fragmentų. Katalogą sudaro trys skyriai: rankraščiai, kūriniai, kiti muzikos užrašai (studijų užduotys, už(si)rašytos liaudies dainos, persirašyti kitų autorių kūriniai). Taip pat yra sudarytas neišlikusių rankraščių (ir kūrinių) skyrius. Prieduose pateikiamos ankstesnės Čiurlionio muzikos kūrinių numeracijos (lyginamosios rodyklės), abėcėlinė pavadinimų ir pavardžių rodyklės.
Prie kiekvieno kūrinio yra pateikiama visa bibliografinė informacija, taip pat kūrinio muzikinė citata – incipitas. Tai leidžia nedvejojant identifikuoti kūrinį ar jo fragmentą rankraščių archyvuose ar leidinių puslapiuose. Aprašas ypatingas ir tuo, kad šalia tipinių nuorodų, tokių kaip pirmas atlikimas ar pirmoji publikacija, yra fiksuojami fiziniai rašmenų ir popieriaus duomenys bei kiekvieno užrašo taktų skaičius. Kiekvieno kūrinio vieta rankraštyje tikslinama iki penklinės.
Katalogas išleistas dviem kalbomis – lietuvių ir anglų. Jis pasitarnaus ne tik Čiurlionio muzikos specialistams, bet ir bus parankinė knyga bibliotekininkams, pedagogams ir visiems, besidomintiems lietuvių genijaus muzikine kūryba.
Katalogo leidyba įtraukta į LR Vyriausybės patvirtintą Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-ųjų gimimo metinių minėjimo nacionaliniu ir tarptautiniu mastu 2024–2026 metais veiklos planą. Katalogo leidybą finansavo Lietuvos kultūros taryba. Išleido – Nacionalinės bibliotekos Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras.