Nei „Creative Commons“, nei „Europeana“ automatiškai netikrina ženklinamo turinio. Šios organizacijos viso labo suteikia ženklinimo įrankius – kitaip tariant, tam, kad reguliuotumėte teisinės apsaugos ribas ir (arba) jas tiesiog identifikuotumėte.
Ženklinimas taip pat nėra jokia registracija, tai atlikus turinys nėra traukiamas į kokias nors duomenų bazes ar „legalizuojamas“. Jis tiesiog yra internete, kaip ir kiti ten įkelti objektai, bet su ženklinimu lengviau suprasti, ką galima ir ką draudžiama su juo daryti.
Lygiai kaip ir įkeldami neženklintą turinį internete, taip ir įkeldami ženklintą turinį – darote tai savo atsakomybe. Jūs turėtumėte žinoti ir atsakyti, ar tai tinkamas viešam paskelbimui turinys, ar turite teisę jį naudoti, ar nepažeidžiami teisės aktai. Tiesiog ženklindami sudarote sąlygas sau ir naudotojui pasinaudoti ženklinimo privalumais – aiškiai nurodyti leistinus veiksmus, siekti didesnės informacijos sklaidos ir pan. Plačiau apie ženklinimo naudas skaitykite čia ir čia.