Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Renginiai ir parodos

Renginio iliustracija

Nuotolinė edukacija „Vizualiojo mąstymo pratybos“

2023 m. birželio 13 d. 17.30 val. – 19.00 val.

Birželio 13 d. 17.30 val. kviečiame jungtis į nuotolines „Vizualiojo mąstymo pratybas“ su menininke dr. Jolanta Kanapickaite.

Vizualusis mąstymas yra vizualiosios komunikacijos pamatas. Vizualusis mąstymas yra neanalitinis ir nealgoritminis mąstymo būdas, ji sujungia vaizduotės, mąstymo ir konstravimo įgūdžius. Vizualusis mąstymas yra dizaino ir vizualiųjų komunikacijų bei kultūrų komunikacijų ir strategijų pamatas. Pasaulyje sukurta įvairių metodikų, kaip lavinti vizualiojo mąstymo strategijas (angl. visual thinking strategies). Vizualiojo mąstymo strategijų autoriais laikomi kognityvinės psichologijos atstovai. Vadovaudamasis naujausiais neurobiologijos, neuropsichologijos ir antropologijos duomenimis, raidos psichologas Harvardo universiteto profesorius Howardas Gardneris sukūrė intelektų įvairovės teoriją (angl. multiple intelligences). Ja remiantis, visi žmonės pasižymi aštuoniais intelektais, jie kiekvienam iš mūsų reiškiasi skirtingai. Vienas ar keli intelektai gali būti puoselėjami ir stiprinami arba ignoruojami ir silpninami. Mokslininkas „vizualųjį intelektą“ įvardija kaip vieną iš žmogaus intelekto dalių.

Edukacija „Vizualiojo mąstymo pratybos“ sudaryta iš dviejų dalių. Teorinėje aptariama vizualioji kalba ir raiška, objekto vizualizacija ir stilizacija, nagrinėjami stilizacijos ir dizaino inovacijų pavyzdžiai. Pateikiama pavyzdžių iš Nacionalinės bibliotekos dokumentų fondų. Susitikimo metu atliekama ir praktinė kūrybinė užduotis-projektas – „daikto, turinčio ypatingų savybių, kūrimas“.

Į edukaciją prašome registruotis iš anksto el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Trumpai apie edukaciją

Data
birželio 13 d.
Laikas
17.30 val.
Vieta
Edukacija nuotoliniu būdu per „Microsoft Teams“
Trukmė
1,5 val.
Dalyvavimas
prašome registruotis el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook

Rekomenduojame