Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka maloniai kviečia į edukaciją apie paslaptingą garsų pasaulį ir jo atkūrimo galimybes. Susidomėjusiųjų laukiame balandžio 15 d. 13 ir 17 val. garso įrašų studijoje, V a., 509 kab.
Susitikimuose kviesime pasiklausyti to paties muzikos įrašo skirtingais formatais. Galbūt tai bus žinomos dainos ar instrumentinio kūrinio fragmentas, ir išleistas ne kartą vienu ar kitu pavidalu, perėjęs laiko išbandymus.
Šio klausymo-testavimo tikslas nebūtų ieškoti „tobuliausio skambesio“, taip įvardyti tikriausiai išvis būtų neįmanoma. Tačiau turėsime galimybę palyginti patį įvairių formatų skambesį, aptarti skirtumus, privalumus ar trūkumus, „praradimus“ ar „pagerinimus“.
Galbūt bus tiesiog nauja ar netikėta atrasti, koks išties skirtingas gali būti vieno ir to paties muzikos įrašo skambesys. Skambesiui palyginti testuosime istorinį, gerai žinomą lietuviškos muzikos leidinį ir pasaulinės roko muzikos vieną ar kelis albumus.
Dalyviai išgirs įrašą originalaus leidimo vinilo plokštelėje, galbūt ir pagamintą toje šalyje, kur buvo atliktas įrašas, klasikinio roko muzikos atveju paklausytume ir tos pačios plokštelės, išleistos kitoje šalyje, tuomet išbandytume vėliau išleistą to paties įrašo kompaktinį diską, kai kuriais atvejais ir originalią garso kasetę, galiausiai, tą patį įrašą, „įamžintą“ muzikai klausyti skirtoje duomenų bazėje (kaip „Spotify“, „pakartot.lt“ ir pan.).
O jei yra – paklausysime ir šiandienės gamybos, naujai išleisto to paties albumo ... vinilo plokštelę, sugrįžusią laikmeną, kurioje telpa nesibaigianti muzikos istorija.
Prisiminsime muzikos leidinių formatus bendrai, vinilo plokštelių industriją, gamybos raidą pasauliniu mastu, taip pat ir Lietuvoje.
Edukaciją „Garso testas“ pristatys Nacionalinės bibliotekos kultūrinės veiklos vadybininkas Vytautas Vilimas. Garso režisierė Justina Šimonytė.
Vietų skaičius ribotas. Maloniai prašome registruotis el. paštu