Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Biblioteka vaikams ir jaunimui

Vaikų ir jaunimo literatūros skaitykla

Skaityklą rasite Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamente, I a., adresu Gedimino pr. 51, Vilnius.

Darbo laikas:

Pirmadieniais–penktadieniais 9.00–21.00 val.
Šeštadieniais–sekmadieniais 10.00–18.00 val.

Knygų skolinimo termino pratęsimas, konsultacijos tel. (8 5) 239 8563.

Erdvės ir paslaugos:

 • Knygos į namus
  Atvirasis fondas (lietuvių ir verstinė vaikų literatūra, grožinė literatūra lietuvių ir užsienio kalbomis, informaciniai leidiniai ir kita šakinė literatūra), kuriame lankytojai gali vartyti, skaityti, ir, žinoma, išsirinkti knygas į namus. Iš Vaikų ir jaunimo literatūros atvirojo knygų fondo išsinešti išduodami ne daugiau kaip 5 dokumentai 30 dienų laikotarpiui su galimybe pratęsti 14 dienų. Skolintis gali visi registruoti Nacionalinės bibliotekos vartotojai, turintys galiojantį LIBIS vartotojo pažymėjimą ir einamaisiais metais atnaujinę registracijos duomenis (persiregistravę).
 • Savitarnos aparatas
  Naudodamiesi savitarnos įranga lankytojai gali savarankiškai grąžinti arba pasiskolinti dokumentus.
 • Skaitykla
  Lankytojai šioje skaitykloje ras jaukų kampelį paskaityti, mokyklinėms užduotims atlikti, pabendrauti, laisvalaikiui praleisti. Galima naudotis grupiniam ar individualiam darbui skirtomis darbo vietomis, burtis prie diskusijų stalo.
 • Renginių erdvė
  Grupiniams užsiėmimams, edukacinėms veikloms, susitikimams su rašytojais, iliustruotojais, garsiniams knygų skaitymams ir kitiems renginiams skirta erdvė, pritaikyta ir teatro pasirodymams.
 • Parodos
  Skaityklos erdvėse nuolat atnaujinamos parodos. 

Kitos patalpos:

 • Vaiko priežiūros kambarys
  Mažųjų lankytojų priežiūrai skirta erdvė, įrengta greta Vaikų ir jaunimo literatūros skaityklos.