Telefonas Klaustukas Sitemap

Biblioteka vaikams ir jaunimui

Tyrimai

 • 2022 m. kovo 1 d.

  „Vaikų ir paauglių skaitybos tyrimas 2021“: tyrimo apibendrinimas

  2021 m. pavasarį Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas inicijavo „Vaikų ir paauglių skaitybos tyrimą 2021“.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. rugsėjo 20 d.

  Ankstyvojo skaitymo situacija gerėja, bet dar yra ko siekti

  Iliustracija

  Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos užsakymu Rinkos tyrimų centras 2021 m. balandžio 7 d.–gegužės 6 d. atliko visuomenės nuomonės apklausą apie ankstyvojo skaitymo įpročius Lietuvoje. Buvo apklausiami tėvai, turintys jaunesnių nei trejų metų vaikų. Tyrimas atliktas įgyvendinant ankstyvojo skaitymo skatinimo projektą „Knygų startas“, kuris yra Skaitymo skatinimo programos 2019–2024 m., finansuojamos Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, dalis.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. rugpjūčio 12 d.

  Kviečiame bibliotekininkus ir pedagogus dalyvauti poreikių tyrime

  Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento Tyrimų ir sklaidos skyrius organizuoja Lietuvos bibliotekininkų ir pedagogų metodinio pobūdžio medžiagos vaikų literatūros klausimais poreikių tyrimą ir kviečia specialistus, dirbančius su vaikų ir paauglių skaityba, atsakyti į anketos klausimus. Prisidėję prie šio tyrimo, padėsite mums geriau suprasti tokios medžiagos rengimo kryptį, pobūdį ir poreikį bei pagerinti informacijos apie vaikų literatūrą sklaidos kokybę ir pasiekiamumą.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. vasario 23 d.

  „Vaikų ir paauglių skaitybos tyrimas 2021“: kviečiame prisidėti

  Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas ir IBBY Lietuvos skyrius inicijuoja „Vaikų ir paauglių skaitybos tyrimą 2021“ ir prašo visų, dirbančių ar kitaip susijusių su vaikų ir paauglių skaityba, dėmesio bei pagalbos prisidedant prie tyrimo anketų pildymo. 

  Skaityti daugiau