Telefonas Klaustukas Sitemap

Biblioteka vaikams ir jaunimui

Naujienos

 • 2022 m. lapkričio 25 d.

  Akcija „Tėčiai skaito vaikams“ kviečia rengti šventiškus skaitymus!

  Naujienos iliustracija

  Lietuvos bibliotekas, bei kitas ugdymo įstaigas raginame vėl prisijungti prie kelerius metus iš eilės Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos organizuojamos skaitymo skatinimo programos akcijos „Tėčiai skaito vaikams“. Šiuo projektu siekiama įkvėpti ir paskatinti tėčius leisti prasmingą laiką su vaikais, kuris šiuo advento metu yra ypač svarbus, kartu atrasti knygos pažinimo džiaugsmą ir atkreipti visuomenės dėmesį į skaitymo svarbą.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. lapkričio 21 d.

  Ankstyvojo skaitymo skatinimo forumas

  Iliustracija

  Gruodžio 7–8 d. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į Ankstyvojo skaitymo skatinimo forumą. Tai metinis bibliotekos renginys, jo tikslas suburti Lietuvos ir tarptautinę tyrėjų, edukatorių bei kitų specialistų bendruomenę, profesionaliai kalbančią ir skleidžiančią patikimas žinias apie ankstyvojo skaitymo naudą. Forumo programoje – pranešimai, diskusijos ir edukacijos tiek suaugusiesiems, tiek vaikams. Renginys skirtas esamiems ir būsimiems tėvams, taip pat pačių mažiausių vaikų skaitybos ir ugdymo specialistams – bibliotekų, formaliojo ir neformaliojo ugdymo įstaigų specialistams. Kviečiame dalyvauti gyvai (reikalinga registracija) arba stebėti renginio tiesioginę transliaciją.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. lapkričio 14 d.

  Šiaurės gamta vaikų literatūroje

  Naujienos iliustracija

  Lapkričio 14–20 d. Lietuvos bibliotekose, mokyklose, ikimokyklinio ugdymo ir kitose kultūros ir švietimo įstaigose tradiciškai vyksta Šiaurės šalių literatūros savaitė. Per šią teminę savaitę jauniesiems skaitytojams pristatomi Šiaurės šalių autoriai ir jų kūryba. Šiemetinė tema – gamta Šiaurėje. Meilė ir pagarba gamtai yra tvirta mūsų kultūros tradicija, užima svarbią vietą Šiaurės šalių literatūros ir pasakojimų papročiuose. Šiaurietiška gamta mus ne tik sieja, bet ir byloja apie įvairovę ir turtingumą atšiauriame Žemės lopinėlyje.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. lapkričio 10 d.

  Susitikime auštant! Šiaurės šalių literatūros savaitė

  Naujienos iliustracija

  Lapkričio 14–18 d. tradiciškai minime Šiaurės šalių literatūros savaitę. Jos metu Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamente jauniesiems skaitytojams pristatomi Šiaurės šalių autoriai bei jų kūryba.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. lapkričio 10 d.

  „Knygų startas“ festivalyje „Vaikų knygų sala“

  Naujienos iliustracija

  Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamas ankstyvojo skaitymo skatinimo projektas „Knygų startas“ pirmą kartą dalyvauja šeimoms skirtame literatūros festivalyje „Vaikų knygų sala“. Projekto kampelį rasite patiems mažiausiems festivalio dalyviams ir jų tėveliams skirtoje interaktyvioje erdvėje, kurioje lauks susitikimai su knygų kūrėjais, jų pristatymai, dirbtuvės ir netgi spektaklis kūdikiams!

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. lapkričio 8 d.

  Kviečiame į filmo „Gražuolė“ peržiūrą

  Kadras iš filmo

  Lapkričio 12 d. (šeštadienį) 14 val. kviečiame jaunuosius bibliotekos lankytojus ir šeimas į lietuvių kino klasiko Arūno Žebriūno filmo „Gražuolė“ peržiūrą.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. lapkričio 7 d.

  Mėnesio knyga – Indrė Pavilonytė ir Martynas Pavilonis „Marmiai: burokėlių čempionatas“

  Naujienos iliustracija

  Mėnesio knyga – kelrodė žvaigždė, padėsianti nepasiklysti tarp naujienų ir atrasti pačias geriausias knygas. Nuo šiol kas mėnesį Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vaikų literatūros specialistai rekomenduos po vieną naują, aktualią ir meniškai vertingą knygą, nusipelniusią skaitytojų dėmesio.

  Indrė Pavilonytė ir Martynas Pavilonis „Marmiai: burokėlių čempionatas“

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. lapkričio 4 d.

  Mėnesio tema – žvaigždėtas dangus

  Naujienos iliustracija

  Kaip atrasti gerų ir įdomių knygų, kai jų tiek daug, kad išties lengva pasiklysti bibliotekos labirintuose? Kas mėnesį mūsų svetainėje ir feisbuko paskyroje rasite rekomenduojamų knygų konkrečia tema ikimokyklinukams, pradinukams, jaunesniems ar vyresniems paaugliams. Siūlysime naujų ir senų knygų, prozos ir poezijos, lietuvių ir užsienio autorių.

  Lapkričio tema – Žvaigždėtas dangus. Kviečiame skaityti.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. lapkričio 3 d.

  „Pasakos plokštelėse“ – nauja virtuali paroda portale epaveldas.lt

  Naujienos iliustracija

  Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kaupia ir saugo ne tik rašytinius, bet ir garsinius dokumentus. Vieni jų – XX a. septintajame dešimtmetyje Vilniaus plokštelių studijoje įrašyti garso įrašai, skirti mažųjų auditorijai. Tai lietuvių liaudies pasakos ir jų įkvėpti eiliuoti arba proziniai lietuvių ir užsienio rašytojų kūriniai vaikams. Virtualioje parodoje eksponuojamos 23 suskaitmenintos plokštelės, kuriose įrašyta Charleso Perrault, Astridos Lindgren, Alano Alexanderio Milno, Vinco Pietario, Petro Cvirkos, Kosto Kubilinsko, Vytės Nemunėlio, Stasės Vanagaitės-Petersonienės, Birutės Pūkelevičiūtės ir kitų rašytojų kūryba ir lietuvių liaudies pasakos.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. spalio 25 d.

  Knygos vaikams „Marmiai: burokėlių čempionatas“ pristatymas ir dirbtuvėlės

  Iliustracija

  Lapkričio 12 d., šeštadienį 12 valandą, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento skaitykla porai valandų virs Martvudo giria, kurioje gyvena ypatingos būtybės – marmiai. Šie nakties padarai yra gimę iš šešėlių, todėl tamsoje yra nepastebimi, bet visa kita jų pasaulyje, kaip ir žmonių gyvenime, – nuotykiai, džiaugsmas, įvairiausi jausmai, tikslo siekimas, nusivylimas ir tikra draugystė.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. spalio 24 d.

  Knygų klubas moksleiviams

  Naujienos iliustracija

  Nuo lapkričio mėnesio Nacionalinėje bibliotekoje atnaujinamas knygų klubas moksleiviams!

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. spalio 17 d.

  Kviečiame prenumeruoti Vaikų ir jaunimo literatūros departamento naujienlaiškį

  Iliustracija

  Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas kviečia užsiprenumeruoti naujienlaiškį, supažindinantį su svarbiausiais departamento renginiais ir įvykiais! Jame pateiksime aktualios informacijos vaikų literatūros klausimais, skelbsime apie vaikų literatūros tyrimus, kalbėsime apie svarbiausias literatūros tendencijos Lietuvoje bei užsienyje. Sieksime, kad prenumeratorius pasiektų informacija apie naujas vaikų knygas, susitikimus su autoriais, kokybiškas edukacijas. Prenumeratoriai sužinos vaikų skaitymo skatinimo naujienas – visa tai, kas gali būti naudinga tėvams, bibliotekininkams, mokytojams, tyrėjams, studentams ir visiems, kurie domisi vaikų literatūra.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. spalio 14 d.

  Knygos „Visurų laboratorija. Miško paslaptis“ pristatymas

  Spalio 22 d., šeštadienį, 12 val. kviečiame 5–9 m. vaikus ir jų šeimas į turiningą popietę bibliotekoje, kur vyks knygos „Visurų laboratorija. Miško paslaptis“ pristatymas.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. spalio 13 d.

  Kazio Sajos knygų ekspozicija „Su boružėle ant kaktos“

  Naujienos iliustracija

  Prozininkas ir dramaturgas, visuomenės veikėjas, Kovo 11-osios Nepriklausomybės Akto signataras Kazys Saja gimė 1932 m. Skėrių kaime, Pasvalio rajone. 1954 m. baigė Klaipėdos mokytojų institutą, ten studijavo Gamtos ir geografijos skyriuje, vėliau įstojo į tuometinio Vilniaus pedagoginio instituto Lituanistikos fakultetą. Būtent tuo metu atsivėrė K. Sajos literatūriniai gebėjimai: būdamas dvidešimt dvejų, jis parašė pirmąją pjesę „Lažybos“, tais pačiais metais ji buvo pastatyta Klaipėdos dramos teatre, o po metų – Pernu dramos teatre Estijoje. 1957 m. K. Saja sulaukė dar dviejų premjerų: Vilniaus akademinis dramos teatras pastatė komediją „Silva studentauja“, o Klaipėdos dramos teatras – „Septynias ožkenas“. Kelią į vaikų literatūrą K. Sajai atvėrė apsakymų knygelė „Klumpė“, parašyta studijų Vilniaus pedagoginiame institute laikotarpiu.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. spalio 12 d.

  Mėnesio knyga – Kotryna Zylė ir Inga Dagilė „Geriausia diena“

  Mėnesio knyga – kelrodė žvaigždė, kuri padės nepasiklysti tarp naujienų ir atrasti pačias geriausias knygas. Nuo šiol kiekvieną mėnesį Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vaikų literatūros specialistai rekomenduos po vieną naują, aktualią ir meniškai vertingą knygą, nusipelniusią skaitytojų dėmesio.

  Skaityti daugiau