Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Biblioteka vaikams ir jaunimui

Vaizdo įrašai

 • 2023 m. spalio 24 d.

  Diskusija apie Vilnių vaikų ir paauglių literatūroje

  Naujienos iliustracija

  Vilniaus 700 metų jubiliejus yra puiki proga su kūrėjais ir tyrėjais pasikalbėti apie grožinių bei pažintinių knygų, kuriose minimas, aptariamas Vilnius, tendencijas, autorių ir tyrėjų asmeninį santykį su šiuo miestu, kūrybinius planus ir kt. Kviečiame kartu prisiminti, aptarti ir dar kartą perskaityti „Mano Vilnius mano“, „Niujorko respublika“, „Vilnius. Vija ir Meška miestinėja“, „Sudie, rytojau“ ir kitas knygas, kuriose Vilnius – ne tik veiksmo vieta, bet kartais ir dar vienas knygos veikėjas.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. kovo 30 d.

  Susitikimas su akcijos „Metų knygos rinkimai 2022“ knygų paaugliams nominantais

  Naujienos iliustracija

  Metų knygos rinkimai – smagi šventė ir rašytojams, ir skaitytojams. Kiekvienais metais su nominuotais autoriais organizuojami susitikimai, kurių metu smalsaujame apie rašytojų kūrybinį procesą, kūrinių atsiradimo aplinkybes ir kitas įdomias kūrybiškas detales. Kviečiame žiūrėti susitikimo su autoriais vaizdo įrašą.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. gruodžio 16 d.

  Ankstyvojo skaitymo skatinimo forumas

  Naujienos iliustracija

  Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka gruodžio 7–8 dienomis kvietė į Ankstyvojo skaitymo skatinimo forumą. Renginys skirtas esamiems ir būsimiems tėvams, taip pat pačių mažiausių vaikų skaitybos ir ugdymo specialistams – bibliotekų, formaliojo ir neformaliojo ugdymo įstaigų specialistams.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. balandžio 20 d.

  Susitikimas su akcijos „Metų knygos rinkimai 2021“ knygų paaugliams nominantais

  Video iliustracija

  Akcija „Metų knygos rinkimai“ – smagi šventė ir rašytojams, ir skaitytojams. Neretai ne tik įdomu perskaityti kūrinį, bet ir smalsu ką nors sužinoti apie žmogų, kuris jį sukūrė, ką jis pats galvoja apie savo knygą, kaip vyko kūrybinis procesas. Pokalbyje dalyvauja paauglių kategorijoje nominuoti knygų kūrėjai: rašytojos Kotryna Zylė ir Rasa Grybaitė bei iliustruotoja Lina Itagaki. Pokalbį moderuoja vaikų literatūros specialistė Asta Plechavičiūtė. 

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. balandžio 20 d.

  Susitikimas su akcijos „Metų knygos rinkimai 2021“ knygų vaikams nominantais

  Video iliustracija

  Akcija „Metų knygos rinkimai“ – smagi šventė ir rašytojams, ir skaitytojams. Neretai ne tik įdomu perskaityti kūrinį, bet ir smalsu ką nors sužinoti apie žmogų, kuris jį sukūrė, ką jis pats galvoja apie savo knygą, kaip vyko kūrybinis procesas. Pokalbyje dalyvauja vaikų kategorijoje nominuoti knygų kūrėjai: rašytojai Audra Baranauskaitė, Indrė Zalieckienė, Jurga Vilė, Marius Marcinkevičius, Zigmas Vitkus ir iliustratorė I. Dagilė. Pokalbį moderuoja vaikų literatūros specialistė Asta Plechavičiūtė. 

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. gruodžio 29 d.

  Poezijos ir šviesos spektaklis „Riedantys žvaigždynai“

  Iliustracija

  Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento lėlių teatro studija „Berniukas Žirniukas“ sveikina skaitytojus (šįkart – ir žiūrovus!) sulaukus švenčių ir kviečia į poezijos ir šviesos spektaklį „Riedantys žvaigždynai“. Spektaklis sukurtas šį rudenį ir rodytas 2021-ųjų Kultūros naktyje.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. rugsėjo 7 d.

  „Pasakojame istorijas 2021“ mokymai

  Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu birželio 16–17 d. kvietė bibliotekininkus dalyvauti nuotoliniuose mokymuose „Pasakojame istorijas 2021“. Šie mokymai – tai Skaitymo skatinimo programos priemonė, padedanti kelti bibliotekininkų, rengiančių edukacines programas vaikams, kvalifikaciją.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. birželio 22 d.

  Projekto „Vasara su knyga“ rekomendacijos vaikams ir jaunimui

  Skaitymo skatinimo projektą „Vasara su knyga“ jau šeštus metus organizuoja Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos ir Lietuvos aklųjų biblioteka. Projekto metu Lietuvos gyventojai yra kviečiami priimti skaitymo iššūkį – per vasarą perskaityti penkias pasirinktas knygas pagal pateiktas užduotis. Šiemet kviečiama perskaityti vieną detektyvą, knygą, kurios pavadinimą sudaro ne mažiau kaip keturi žodžiai, literatūrine premija apdovanotą knygą, knygą, išleistą praėjusiame tūkstantmetyje, ir linksmą knygą.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. birželio 1 d.

  Kūrybinio iššūkio dėžutė

  „Kūrybinio iššūkio dėžutė“ – tai Nacionalinės bibliotekos dirbtuvių PATS SAU edukacijų ciklas ikimokyklinio amžiaus, pradinių mokyklų pirmų klasių vaikams.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. balandžio 7 d.

  Lėlių teatras

  Siūlome susipažinti su lėlių teatru, jo ištakomis ir technika. Drauge su vaikais namuose galėsite žiūrėti įdomius vaizdo įrašus arba pagal instrukcijas pasigaminti namų lėlių teatrą.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. kovo 17 d.

  Iliustruotojai piešia vaikams

  Naujienos iliustracija

  Per pirmąjį karantiną vykęs virtualių edukacijų vaikams ciklas „Iliustruotojai piešia vaikams!“ kvietė susipažinti su garsiais Lietuvos iliustruotojais, jų knygomis ir išmokti drauge piešti knygų personažus. Kūrybinio proceso ypatumais ir piešimo praktika bei patarimais pasidalijo žinomi iliustruotojai Aušra Kiudulaitė, Agnė Nananai, Vilija Kvieskaitė, Ieva Babilaitė, Martynas Pavilonis, Greta Alice, Eidvilė ir Lina Eitmantytė-Valužienė. Kviečiame pasisemti įkvėpimo bei kartu su iliustruotojais išbandyti meninius gebėjimus.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. vasario 9 d.

  Metų knygos rinkimai: susitikimai su vaikų ir paauglių knygų autoriais

  Naujienos iliustracija

  Šešioliktą kartą akcija „Metų knygos rinkimai“ kviečia vaikus ir paauglius skaityti ir rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. Tęsdami tradiciją, skaitytojams pristatome šių metų nominantus – kviečiame susipažinti su rašytojais ir jų knygomis. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos paruoštuose vaizdo įrašuose autores kalbina Ilona Ežerinytė, taip pat rašytoja, turinti ilgametę pedagogo patirtį. 

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. vasario 9 d.

  Kūrybinio rašymo kursai jaunimui

  Naujienos iliustracija

  Atkreipdama dėmesį į kokybiškų kūrybinio rašymo kursų Lietuvoje trūkumą ir norėdama sukurti alternatyvą šiuo metu populiarėjantiems kūrybinio rašymo kursams internete, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pasiūlė nemokamus, kokybiškus ir profesionalius kūrybinio rašymo mokymus 9–11 klasių moksleiviams. Pasibaigus kursams kviečiame susipažinti su kūrybinio rašymo mokymų ir susitikimų su rašytojais, menininkais fragmentais, įamžintais vaizdo įrašuose.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. vasario 9 d.

  Projektai „Žingsnis po žingsnio“

  Naujienos iliustracija

  Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos dirbtuvės PATS SAU siūlo išbandyti nesudėtingus kūrybinius projektus, kurie „žingsnis po žingsnio“ išsamiai paaiškinti šiose vaizdingose instrukcijose

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. vasario 9 d.

  Rankdarbiai namisėdoms

  Naujienos iliustracija

  Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos dirbtuvės PATS SAU per pirmąjį karantiną sukūrė jauniesiems moksleiviams skirtą užsiėmimų ciklą „Rankdarbiai namisėdoms“. Jame pristatomi įvairūs kūrybiniai projektai, kuriuos galima nesudėtingai pasigaminti namuose.

  Skaityti daugiau