Duomenų bazė „Medici.tv“ – įspūdingiausi klasikinės muzikos koncertai, operos ir baletai

Naujienos iliustracija

Duomenų bazė „Medici.tv“, kurioje gausu klasikinės muzikos koncertų, baletų ir operų įrašų, istorinių dokumentinių įrašų, garsiausių pasaulio muzikų meistriškumo kursų, tampa laikinai prieinama Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos skaitytojams.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 5, 12, 19, 26 d.: edukacinis ciklas susitelkimo ir dėmesingumo lavinimui

Naujienos iliustracija

Nutildžius vidinį chaosą, atsikračius įtampos, nerimo, blogų ateities scenarijų, daug paprasčiau sąmoningai ir tinkamai keliauti į save. Rugpjūčio mėnesį kviečiame į Nacionalinėje bibliotekoje rengiamą „ Susitelkimo valdymo praktikų“ edukacinį ciklą. Jo dalyviai turės galimybę giliau panirti į asmeninio psichologinio pasaulio pažinimą.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 5, 12, 19, 26 d.: Lietuvių kino klasikos rugpjūčio vakarai

Rugpjūčio trečiadienių vakarais Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje karaliauja lietuvių kino klasika. Lietuvos kino centras vėl kviečia kinomanus į keturis restauruotų labiausiai pamėgtų filmų seansus. Kviečiame žiūrėti šiuolaikiniams kino ekranams pritaikytą klasiką.

Skaityti daugiau...

Birželio 30 d. – rugpjūčio 5 d.: „Kita forma“ kūrybinės dirbtuvės vaikams „Misija: švari vasara“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos partnerė aplinkosauginė iniciatyva „Kita forma“ kartu su licencijuota pakuočių atliekų tvarkymo organizacija VšĮ „Žaliasis taškas“ kviečia jaunuosius 8–13 metų bičiulius į kūrybines vasaros ekodirbtuves. Jų dalyviai sužinos atliekų tvarkymo ir rūšiavimo taisykles, gamins įvairaus amžiaus vaikams įdomius ekožaidimus iš antrinių žaliavų.

Skaityti daugiau...

Naujas leidinio „Šiandien aktualu“ numeris 2020 1 (62)

Naujienos iliustracija

Pasirodė pirmas 2020 metų „Šiandien aktualu“ numeris.

Skaityti daugiau...

Liepos 8, 22 d. ir rugpjūčio 4 ir 19 d.: jaunųjų tyrėjų paskaitų ciklas „Mokslas ant laiptų“

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia klausytis jaunųjų tyrėjų paskaitų ciklo „Mokslas ant laiptų“ ir dalyvauti diskusijose. Nepraleiskite progos susipažinti su įvairių sričių jaunaisiais mokslininkais ir pasiklausyti paskaitų populiariojo mokslo temomis.

Skaityti daugiau...

Bibliografinė informacija apie Lietuvoje išleistus ir numatomus leisti leidinius (liepos 27 – rugpjūčio 2 d.)

Naujienos iliustracija

Pasirodė nauji valstybinės bibliografijos leidiniai:

Skaityti daugiau...

Ekskursijos po Nacionalinės bibliotekos erdves

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia skaitytojus susipažinti ir bičiuliautis. Laukiame jūsų svečiuose, pasirengę aprodyti knygų namus, paruošę įdomių pasakojimų ir norėdami pasidalyti brangiausiu sukauptu turtu – žiniomis.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 1 d.: knygos „Ypatinga Lietuva“ pristatymas Palangoje

Kada, jei ne šią vasarą keliauti po Lietuvą, atidžiau patyrinėti savo kraštą? Pasidomėti unikaliomis teritorijomis, draustiniais, parkais, pažintiniais takais, apžvalgos bokštais ir kitomis įdomybėmis. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir leidykla „Terra Publica“ siūlo tai daryti tikslingai ir kviečia į knygos „Ypatinga Lietuva. Keliaujame po Lietuvos saugomas teritorijas“ pristatymą Palangos vasaros skaitykloje.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 1, 8, 22 d.: tarptautinio animacinių filmų festivalio „Tindirindis“ vasaros programa

Tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“ ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia jaunuosius animacijos mėgėjus į trumpametražių animacinių filmų vaikams vasaros peržiūras.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 1, 2 d.: geriausių ispaniškų filmų peržiūros

Naujienos iliustracija

Pirmąjį rugpjūčio savaitgalį kviečiame į Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyksiančias ypatingas ispaniškojo kino peržiūras. Kino seansų metu nukeliavę į Ispaniją gėrėsitės ispaniškais vaizdais ir daugiau susižinosite apie išskirtinę maisto gaminimo kultūrą.

Skaityti daugiau...

Dėl apsauginių kaukių dėvėjimo Nacionalinėje bibliotekoje

Naujienos iliustracija

Gerbiami lankytojai, informuojame, kad nuo 2020 m. rugpjūčio 1 d. vyresni nei 6 metų amžiaus lankytojai į Nacionalinę biblioteką galės patekti tik su nosį ir burną dengiančiomis apsauginėmis kaukėmis. 

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 7, 14, 21, 28 d.: režisieriaus Justino Lingio dokumentinių filmų ciklas

Naujienos iliustracija

2019 m. Lietuvos Respublikos Seimas pritarė Etninės kultūros globos tarybos siūlymui ir 2020-uosius paskelbė Tautodailės metais. Tautodailė – ypač svarbi Lietuvos etnografinių regionų kultūrinio gyvenimo dalis. Tautodailininkų dėka puoselėjamos tautinės tradicijos, visuomenė skatinama domėtis etnografija. Minėdama Tautodailės metus, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į režisieriaus Justino Lingio dokumentinių filmų ciklą.

Skaityti daugiau...

Nacionalinės bibliotekos skaitytojams – „The Economist“ internete

Naujienos iliustracija

Džiugios naujienos – nuo šiol prestižinis Didžiojoje Britanijoje leidžiamas verslo ir finansų savaitraštis „The Economist“ visiems Nacionalinės bibliotekos skaitytojams prieinamas ir elektroniniu formatu. Nepraleiskite progos susipažinti su naujausiomis analitinėmis politikos, ekonomikos bei visuomeninio gyvenimo apžvalgomis, prognozėmis ir tendencijomis.

Skaityti daugiau...

Jolitos Vaitkutės instaliacija „Destrukcija“ ragina susirūpinti gamtos naikinimu

Naujienos iliustracija

Netikėtomis kūrybinėmis idėjomis stebinanti Jolita Vaitkutė šiandien Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pristatė naują meninę instaliaciją „Destrukcija“. Šįkart menininkė paragino atkreipti dėmesį į destruktyvų žmogaus santykį su gamta.

Skaityti daugiau...

Liepos 31 d.: filmo „Rudens šauklių valdose“ peržiūra

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje bus pristatomas režisieriaus Vyto Jankevičiaus filmas „Rudens šauklių valdose“. Filme daug įspūdingų gamtovaizdžių, tauriųjų elnių gyvenimo paslapčių ir skulptoriaus Sauliaus Alejūno kūrybos akimirkų. Filmo pristatyme dalyvaus autorius, operatorius ir režisierius V. Jankevičius.

Skaityti daugiau...

Liepos 31 d.: J. Vaitkutės instaliacijos „Destrukcija“ pristatymas Nacionalinėje bibliotekoje

Naujienos iliustracija

Šįkart menininkė Jolita Vaitkutė kviečia atkreipti dėmesį į destruktyvų žmogaus santykį su gamta. Žiniomis apie klimato kaitą jau dalijasi ir feisbuko vartotojai, ir politikai programose. Piktinamės gamtos niokojimu, deklaruojame rūpestį aplinkosauga, tačiau vis dar sunkiai suvokiame asmeninę atsakomybę ir keičiame savo elgesį.

Skaityti daugiau...

Laisvalaikio skaitinių erdvėje – naujos knygos anglų ir rusų kalbomis

Naujienos iliustracija

Džiugi žinia, mėgstantiems skaityti knygas originalo kalba, – Laisvalaikio skaitinių erdvės praturtėjo naujomis rusiškomis ir angliškomis knygomis.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 3–16 d.: leidinių ekspozicija „Aš – beržas. Lietuviškas beržas...“

Naujienos iliustracija

Šiemet minimos Pauliaus Širvio 100-osios gimimo metinės (1920–1979). Tai mūsų poezijos legenda, jo kūryba, laikoma  lyrinės lietuvių poezijos etalonu, gyva ir šiandien. Nacionalinės bibliotekos Muzikos ir vizualiųjų menų skaitykloje parengtoje ekspozicijoje kviečiame susipažinti su  natomis ir įrašais, kuriuose dainas P. Širvio tekstais atlieka populiarūs lietuvių dainininkai ir patys autoriai,  poeziją skaito aktoriai Laimonas Noreika, Arnas Rosenas, Algirdas Latėnas, Petras Venslovas. Paties poeto  skaitomi eilėraščiai „Sartų žuvėdros“ ir „Suraski tą žvaigždelę“ įrašyti 1984 m. išleistoje plokštelėje „Poetų balsai“.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio mėnesio renginiai Palangos vasaros skaitykloje

Naujienos iliustracija

Vasarotojų pamėgta ir sulig kiekviena diena vis gausiau lankoma Palangos vasaros skaitykla ir rugpjūčio mėnesį džiugins lankytojus prasmingais renginiais, įtraukiomis veiklomis. Taigi kviečiame visus, atostogaujančius prie  jūros, užsukti į jaukią erdvę po ąžuolu – nuobodu nebus.

Skaityti daugiau...

Rugpjūtis
P A T K Pn Š S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Parodos

2020 m. gegužės 25 d. – rugpjūčio 30 d.
Bežodžių knygų kolekcija
2020 m. liepos 28 d. – spalio 4 d.
Inos Budrytės paroda „Sapnai kiekvienai dienai“
2020 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2020 m. rugpjūčio 3 d. – rugpjūčio 16 d.
Leidinių ekspozicija „Aš–beržas. Lietuviškas beržas...“
2020 m. liepos 14 d. – rugpjūčio 25 d.
Paroda „Lietuvos šimtmetis fotografijoje“
2020 m. liepos 1 d. – rugsėjo 13 d.
Paroda „Mėlynų gelmių gėlės“
2020 m. rugpjūčio 3 d. – rugsėjo 6 d.
Paroda „Pirmasis hebrajiškas romanas ir jo kūrėjas“
2020 m. birželio 1 d. – rugpjūčio 10 d.
Respublikinė vaikų piešinių paroda „Tautodailės lobynai“

YouTubeFacebookLinkedInInstagram