Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Mediateka

Kiti vaizdo įrašai

 • 2023 m. spalio 3 d.

  Skaitymo klubų sąskrydis Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje

  Video iliustracija

  2023 m. rugsėjo 28 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje įvyko pirmasis šalyje Skaitymo klubų sąskrydis. Jo tikslas – skleisti socialaus skaitymo idėją ir pasidalinti gerąja skaitytojų klubų patirtimi. Renginio idėjos iniciatorės – Nacionalinėje bibliotekoje veikiančių skaitytojų klubų vadovės dr. Daiva Janavičienė ir Rasa Derenčienė.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. birželio 19 d.

  D. Bukeikaitė: geriausia daugyba yra dalyba

  Video iliustracija

  Sunkumai, nepriteklius yra neatsiejama žmogiškos būties dalis, daliai visuomenės narių pažadinanti pačius gražiausius jausmus — atjautą, rūpestį, nuoširdų norą padėti. Jų skatinami žmonės imasi pačių įvairiausių altruistinės veiklos formų. Vieni tai daro pavieniui, kiti telkiasi į organizacijas. Tarptautinė „Caritas“ organizacija yra viena didžiausių pasaulyje, padedanti vargstantiems, nepriklausomai nuo jų rasės, religijos, lyties ir tautybės.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. birželio 13 d.

  Sąjūdžio laikus prisimenant: Alvydas Medalinskas

  Video iliustracija

  Sukanka 35-eri metai, kai 1988 m. birželio 3 d. buvo išrinkta Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio (LPS) iniciatyvinė grupė, įsteigtos Sąjūdžio rėmimo grupės miestuose ir rajonuose, įvyko Sąjūdžio steigiamasis suvažiavimas, kuriame buvo patvirtintas Sąjūdžio Seimas ir išrinkta Sąjūdžio Seimo taryba.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. birželio 12 d.

  G. Damušytė: norėčiau, kad filantropijos Lietuvoje būtų daugiau

  Video iliustracija

  Altruizmas, noras padėti kitiems — bendražmogiškas reiškinys, skirtingose visuomenėse įgyjantis įvairialypių bruožų. Gyvenimo įvairiose šalyse patirtys leidžia tuos skirtumus pamatyti, kartu ir įvertinti filantropijos, mecenatystės būklę šiuolaikinėje Lietuvos visuomenėje.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. birželio 6 d.

  J. Kazickaitė: filantropija yra daugiau nei pinigų davimas

  Video iliustracija

  Skubančiame, vis labiau į pramogas orientuotame pasaulyje vis sunkiau sustoti, įsiklausyti į kitą žmogų, pastebėti jo problemas ir ištiesti pagalbos ranką. Dėl šios priežasties žmonės ir organizacijos, užsiimančios labdara, filantropija ir mecenatyste, tampa ypač svarbūs, o jų pasakojimai verti platesnės auditorijos.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. spalio 19 d.

  Bibliotekos svečiai: Taivano nacionalinė centrinė biblioteka

  Video iliustracija

  Rubrikoje „Bibliotekos svečiai“ kviečiame žiūrėti pokalbį su Taivano nacionalinės centrinės bibliotekos generaline direktore dr. Shu-Hsien Tseng.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. birželio 21 d.

  Mokslinė konferencija „Sovietų okupuota Lietuva per „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ prizmę: žmonės, įvykiai, atgarsiai“

  Video iliustracija

  1972-1989 m. drąsūs dvasiškiai, vienuolės ir talkininkai leido „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kroniką“ (LKBK) – leidinį, siekusį pasauliui pademonstruoti sovietų valdžios antibažnytinę politiką, tikinčiųjų ir žmogaus teisių pažeidimus bei neblėstantį (tikinčiųjų) pasiryžimą kovoti už savo įsitikinimus.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. gegužės 16 d.

  Po dvidešimties metų: pokalbis apie airių poetą, Nobelio premijos laureatą Seamus Heaney

  Video iliustracija

  Lygiai prieš dvidešimt metų poetas, Nobelio premijos laureatas Seamus Heaney (1939-2013) apsilankė Lietuvoje: 2002 m. gegužės 21 d. Vilniaus rotušėje įvyko jo poezijos vakaras, kuriame buvo pristatyta tais pačiais metais išleista jo pirmoji poezijos knyga lietuvių kalba „Kasanti plunksna“ (iš anglų k. vertė Kornelijus Platelis, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla).

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. gegužės 11 d.

  Pokalbis su bankininku ir diplomatu Romualdu Visokavičiumi

  Video iliustracija

  Nacionalinėje bibliotekoje lankėsi Romualdas Visokavičius, diplomatas bei bankininkas, vadovavęs Lietuvos bankui lito įvedimo laikotarpiu. Bibliotekos TV studijoje garbingą svečią kalbino Strateginio prognozavimo skyriaus vadovo pavaduotojas Ginas Dabašinskas. Romualdas Visokavičius susitiko su Nacionalinės bibliotekos generaliniu direktoriumi prof. dr. Renaldu Gudausku ir bibliotekos fondui padovanojo knygą „Lietuvos pinigų reforma“.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. gegužės 21 d.

  Diskusija „Rašytojų virsmas paminklais: estetikos, istorijos ir politikos skersvėjuose“

  Video iliustracija

  ietuvos rašytojų įamžinimas – tai estetikos, istorijos ir politikos sandūra. Su romantizmo epocha Vidurio ir Rytų Europoje prasidėjęs paminklų nacionaliniams klasikams kūrimo vajus Lietuvą pasiekė XIX amžiaus pabaigoje ir virto neatsiejama viešojo gyvenimo dalimi. Besimainant politinėms santvarkoms, literatūros kanone vieni klasikai keisti kitais, koreguoti senieji ir kurti nauji rašytojų memorializacijos ženklai.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. gegužės 19 d.

  Neringa – Lietuvos kultūros sostinė 2021

  Video iliustracija

  2021-ųjų Lietuvos kultūros sostinė Neringa pristato projektą „Kultūros sala“, kviečiantį atrasti ramybę ir įkvėpimą bei pasinerti į naujas kultūrines patirtis patraukliausiame Lietuvos kurorte. „Kultūros salos“ projektą sudaro keturios programos: „UNESCO ir pasaulis“; „Bendruomenė ir kraštovaizdis“; „Kūrybinės rezidencijos“; „Paveldas ir istorija“. Jas jungianti ašis – išmanioji kultūra.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. gegužės 12 d.

  Konferencija „Taikaus pasipriešinimo galia – patirtis ir perspektyvos. Pagerbiant neginkluotą rezistenciją“

  Video iliustracija

  Gegužės 12 d. 11 val. kviečiame stebėti Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyksiančios mokslinės konferencijos „Taikaus pasipriešinimo galia – patirtis ir perspektyvos. Pagerbiant neginkluotą rezistenciją“ tiesioginę transliaciją. Konferenciją, skirtą Pilietinio pasipriešinimo dienai, organizuoja Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. gegužės 7 d.

  Geriausių 2020 m. knygų vaikams ir paaugliams apdovanojimų nominantų paskelbimas

  Video iliustracija

  Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius, kasmet teikiantis premijas už geriausias knygas vaikams ir paaugliams bei vaikų literatūros tyrimus ir sklaidą, gegužės 7 d. 12 val. paskelbs 2020 m. premijų nominantų sąrašą. Taip norima atkreipti dėmesį į pačias vertingiausias metų knygas bei padėti skaitytojams nepasiklysti jų gausybėje. Skelbiami geriausiųjų sąrašai gali tapti kelrodžiu ieškantiems gerų ir specialistų pripažintų knygų vaikams ir paaugliams.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. balandžio 14 d.

  Partizaninis karas linksmai

  Video iliustracija

  Lietuvos laisvės kovos įamžintojų sąjūdžio ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centro paskaitų-pokalbių ciklo „Partizaninis karas XXI a. žmogaus akimis“ septintame susitikime istorikė dr. Aistė Petrauskienė kartu su komiku Pauliumi Ambrazevičiumi žvelgia į partizaninį karą ir jo dalyvius linksmai.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. kovo 24 d.

  Uniforma ar treningiukas patogiau partizaniniame kare?

  Video iliustracija

  Lietuvos laisvės kovos įamžintojų sąjūdžio ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centro organizuojamo paskaitų-pokalbių ciklo „Partizaninis karas XXI a. žmogaus akimis“ šeštojo susitikimo metu žvelgiama į laisvės kovotojų išorę. Konkrečiau – jų aprangą, keliant klausimą: uniforma ar treningiukas patogiau partizaniniame kare? Istorikė dr. Aistė Petrauskienė apie partizanų aprangą ir įvairias jos detales kalbasi su dizaineriu Giedriumi Paulausku, atkūrusiu originalias Lietuvos partizanų dėvėtas uniformas ir jų skiriamuosius simbolinius ženklus. Pašnekovai aptaria uniformos svarbą ir reikšmę, svarsto apie kasdienių rūbų pranašumą, linksmai žvelgia į partizaninio karo metais vyravusias „mados tendencijas“.

  Skaityti daugiau