Telefonas Klaustukas Sitemap

Mediateka

Tinklalaidės

  • 2023 m. gruodžio 6 d.

    Garsios moterys. Muzikantė ir vertėja Eglė Naujokaitytė. S02E07

    Tinklalaidės iliustracija

    Šios dienos tinklalaidėje „Garsios moterys“ išgirsite pokalbį apie balanso tarp skirtingų veiklų paiešką. Laidos viešnia – dainininkė, muzikantė, vertėja, radijo laidų kūrėja Eglė Naujokaitytė.

    Skaityti daugiau
  • 2023 m. lapkričio 22 d.

    Garsios moterys. Garso operatorė Jorūnė Paužaitė. S02E06

    Tinklalaidės iliustracija

    Atėję į koncertą nesusimąstome, kad muzikos magiją kuria ne tik atlikėjai scenoje. Kas dirba tą nematomą, bet labai svarbų ir įdomų darbą? Apie garso operatoriaus ir scenos techniko profesijas kalbamės su šio epizodo viešnia Jorūne Paužaite.

    Skaityti daugiau
  • 2023 m. lapkričio 8 d.

    Garsios moterys. Sinchroninių triukšmų kūrėja Dominyka Adomaitytė. S02E05

    Tinklalaidės iliustracija

    Jackas Foley (1891–1967 m.) buvo amerikiečių garso efektų menininkas. Jis sukūrė unikalų garso efektų atlikimo, įrašymo ir sinchronizavimo su filmo vaizdu metodą. Daugelis J. Foley technikų filmų kūrime naudojamos ir šiandien. Žmonės, užsiimantys šia veikla, vadinami „folių“ menininkais (Foley artists) arba sinchroninių triukšmų kūrėjais. Apie šiandienos „folių“ menininkės gyvenimą ir darbą naujame tinklalaidės „Garsios moterys“ epizode kalbamės su Dominyka Adomaityte.

    Skaityti daugiau
  • 2023 m. spalio 18 d.

    Garsios moterys. Aktorių grupė „Graži ir ta galinga“. S02E04

    Tinklalaidės iliustracija

    Dėmesio, mįslė: penkios moterys groja, dainuoja, vaidina ir atlieka stand-up'ą. Ar tai spektaklis, ar koncertas? Tikrai ne miuziklas! Kas?

    Skaityti daugiau
  • 2023 m. spalio 4 d.

    Garsios moterys. Kompozitorė Juta Pranulytė. S02E03

    Tinklalaidės iliustracija

    Seniausias išlikęs chorinio dainavimo pavyzdys yra Senovės Graikijos „Delfų giesmės“ (II a. pr. Kr.). Dainavimas didelėmis grupėmis (tiek unisonu, tiek skirtingais balsais) yra neatsiejama daugelio kultūrų tradicinės muzikos dalis. Ankstyvoji, religinio pobūdžio chorinė muzika priverčia susimąstyti, ar tais laikais žmonės rašė mažiau sudėtingą muziką, ar muzikos kompleksiškumas buvo padiktuotas erdvių, kuriose chorai dainuodavo, t.y. didelių bažnyčių su aidinčiais skliautais.

    Skaityti daugiau
  • 2023 m. rugsėjo 20 d.

    Garsios moterys. Muzikos autorė ir atlikėja Meda Kaunaitė. S02E02

    Tinklalaidės iliustracija

    Naujo tinklalaidės „Garsios moterys“ epizodo viešnia Meda Kaunaitė, merginų pankroko grupės „Crucial Features“ įkūrėja, solinio projekto „eiedma“ autorė.

    Skaityti daugiau
  • 2023 m. rugsėjo 6 d.

    Garsios moterys. Teatro kompozitorė Agnė Matulevičiūtė. S02E01

    Tinklalaidės iliustracija

    Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos tinklalaidė  „Garsios moterys“  pradeda antrąjį sezoną. Tinklalaidėje išgirsite istorijas apie tai, kaip kompozitorės, atlikėjos, audio dokumentalistės, įrašų inžinierės nusprendžia susieti savo gyvenimus su garsu, kaip moterys per garsą ir muziką išreiškia save, komunikuoja su pasauliu ir jį keičia.

    Skaityti daugiau
  • 2023 m. gegužės 31 d.

    Garsios moterys. Audio dokumentika. S01E07

    Tinklalaidės iliustracija

    Girdėdami žodį „dokumentika“ žmonės dažniausiai įsivaizduoja vaizdo dokumentiką, dokumentinį filmą. Tačiau šiandien laiką skirsime audio dokumentikai pažinti kartu su jos kūrėjomis: Vaida Pilibaityte ir Martyna Šulskute. Malonaus klausymo!

    Skaityti daugiau
  • 2023 m. gegužės 17 d.

    Garsios moterys. Būgnininkė Aistė Kalvelytė. S01E06

    Tinklalaidės iliustracija

    Daug kam atrodo, kad būgnai yra vyriškas instrumentas, nors... Pirmoji istorijoje būgnininkė buvo Mesopotamijos kunigė Lipušija. 2380 m. pr. Kr. ji buvo svarbiausios Uro miesto šventyklos, skirtos Mėnulio dievui, vadovė. Jos simbolis balag-di, mažas apvalus rėmo būgnas, buvo naudojamas vadovauti liturginiam giedojimui.

    Skaityti daugiau
  • 2023 m. gegužės 3 d.

    Garsios moterys. Kompozitorė Egidija Medekšaitė. S01E05

    Tinklalaidės iliustracija

    Vien tik žiūrėdami į bet kokį medžiaginį paviršių, galite įsivaizduoti, koks jis bus, jei prie jo prisiliesite. Dabar įsivaizduokite pasaulį, kur vien tik pasižiūrėję į paviršių, galėtumėte jį išgirsti. Atrodo, kad šios savaitės pašnekovė kompozitorė Egidija Medekšaitė turi tokį sugebėjimą. Skirtingą tekstilę, medžiagas ir jų raštus ji paverčia muzika! Kaip tokia mintis kilo ir kaip ji įgyvendinama, sužinosite penktajame tinklalaidės „Garsios moterys“ epizode.

    Skaityti daugiau
  • 2023 m. balandžio 19 d.

    Garsios moterys. Kompozitorė Vitalija Glovackytė. S01E04

    Tinklalaidės iliustracija

    2012-2021 metais į „Billboard Hot 100“ topą pateko 12,7% moterų sukurtų dainų.
    2,8% - tiek moterų prodiuserių dainų pasiekė šį topą per tą patį laikotarpį.
    2021 metais kurti muziką filmams buvo pasamdyta 7% moterų.
    2021-2022 metais pasaulio orkestrai atliko  7,7% moterų kompozitorių kūrinių.

    Skaityti daugiau
  • 2023 m. balandžio 6 d.

    Garsios moterys. Operos solistės. S01E03

    Tinklalaidės iliustracija

    1625 metai, Florencija, Italija. Žmonių minia susirinko pasiklausyti vienos pirmųjų visų laikų operos, kuri vėliau taps ir pirmąja itališka opera, atlikta už Italijos ribų. Operos autorius – daugiausiai uždirbantis Toskanos dvaro muzikantas Francesca Caccini – moteris.

    Skaityti daugiau
  • 2023 m. kovo 22 d.

    Garsios moterys. Merginų grupė „shishi“. S01E02

    Tinklalaidės iliustracija

    Antrajame tinklalaidės „Garsios moterys“ epizode tęsiame merginų grupių temą, tik šį kartą nagrinėjame situaciją dabar. Nors palyginus su vaikinų grupių skaičiumi Lietuvoje merginų grupių nėra daug, panašu, kad per pastaruosius 20 metų jų skaičius lėtai, bet ūgtelėjo. Viena tokių nuostabių grupių yra „shishi“, kurios narė Dominyka svečiuojasi šiame epizode. Įdomus faktas - Dominyka lankė tą pačią mokyklą, kurią lankė pirmojo epizodo viešnia. Ar sutapimas, kad jos abi įkūrė merginų grupes? Sužinosite pasiklausę pokalbio.

    Skaityti daugiau
  • 2023 m. kovo 8 d.

    Garsios moterys. Merginų grupė „Zimbabwe“: pankrokas, maištas, feminizmas. S01E01

    Tinklalaidės iliustracija

    Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pradeda pokalbių ciklą su moterimis, kuriančiomis garsą.. Tinklalaidėje „Garsios moterys“  išgirsite istorijas apie tai, kaip kompozitorės, atlikėjos, audio dokumentalistės, įrašų inžinierės nusprendžia susieti savo gyvenimus su garsu, kaip moterys per garsą ir muziką išreiškia save, komunikuoja su pasauliu ir jį keičia.

    Skaityti daugiau