Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Mediateka

Kada užsuksi? Katerynos Beslik paroda „Huliaipolė – mano mažoji Tėvynė“

Rugsėjo 1 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pristatyta Ukrainos mados dizainerės ir menininkės Katerynos Beslik personalinė paroda „Huliaipolė – mano mažoji Tėvynė“. Ši paroda – pirmieji menininkės žingsniai siekiant plėsti kūrybinių sumanymų lauką, pasitelkiant sau artimiausias medžiagas – antrines žaliavas, tekstilę.

Parodoje pasakojama apie menininkės gimtąjį miestą Zaporižios srityje Huliaipolę, esantį karo zonoje, ir ten apsistojusius žmones, tarp jų ir Katios šeimą. Nuo 2022 m. kovo pradžios mieste nėra elektros, dujų, vandens ir įprasto susisiekimo, jį nuolat apšaudo ir bombarduoja priešai. Menininkė tyrinėja savo krašto dvasią ir čia likusių gyventi žmonių jausmus. Kodėl jie ir toliau gyvena tokiomis sąlygomis? Ką jaučia? Kas jiems yra namai?

Parodoje eksponuojami menininkės šeimos narių, kaimynų atiduoti drabužiai, kuriuos ji pavertė fosilijomis arba artefaktais, kurių kiekvienas turi savitą istoriją. Trimis kalbomis parengtuose parodos lankstinukuose lankytojai prie kiekvieno eksponato ras Huliaipolės gyventojų atsiminimus ir liudijimus.

Nacionalinės bibliotekos lankytojai apžiūrėti parodą gali Parodų salėje (III a.) iki rugsėjo 25 d.

Daugiau menininkės kūrybos ›

Parodą remia „Ukreate Hub“ ir Atviros Lietuvos fondas.

Parodos eksponavimo metu renkama humanitarinė pagalba Ukrainai.

Parodos metu kviečiame aukoti fondui „Support fund by lady boss club“. Šis fondas teikia humanitarinę pagalbą šeimoms su vaikais ir pagyvenusiems žmonėms. Jau padėjo daugiau nei 2000 šeimų – dovanojo maisto rinkinių, higienos priemonių ir drabužių. Fondo rekvizitai:

CO SUPPORT FUND BY LADY BOSS CLUB
Paramos gavėjo kodas: 44749210
Gavėjo sąskaita: UA893052990000026004046224883
Banko pavadinimas: UAB CB "PRIVATBANK"

Taip pat žiūrėkite

2024 m. gegužės 21 d.

Persų raštijos tūkstantmetis

2024 m. balandžio 11 d.

Dirbtinio intelekto haliucinacijos

2024 m. vasario 21 d.

Kam priklauso kalbos teisės?

2024 m. vasario 7 d.

Kirilika: ko nežinome