Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Mediateka

Ruth Bader Ginsburg knygos „Mano žodžiai“ pristatymas

„Mano žodžiai“ – šmaikštus, įtraukiantis, rimtas ir kartu žaismingas Ruth Bader Ginsburg rašinių ir kalbų rinkinys.

Ruth Bader Ginsburg (1933–2020) – viena įtakingiausių Amerikos moterų. Mokėsi Harvardo ir Kolumbijos universitetų Teisės mokyklose, dėstė teisę Naujojo Džersio valstybinio universiteto Rutgerso teisės mokykloje ir Kolumbijos universiteto Teisės mokykloje.

Aštuntajame dešimtmetyje Ruth svariai prisidėjo prie Amerikos pilietinių laisvių draugijos Moterų teisių projekto įkūrimo, būdama advokatė, aktyviai siekė lyčių lygybės Aukščiausiojo Teismo salėje. 1980 metais prezidentas Jimmy’is Carteris Ruth Bader Ginsburg skyrė teisėjauti JAV Kolumbijos apygardos apeliaciniame teisme, o 1993 m. prezidentas Billas Clintonas – JAV Aukščiausiajame Teisme. Žurnalas „Forbes“ 2009 m. Ginsburg įtraukė į 100 galingiausių moterų sąrašą, o žurnalas „Glamour“ 2012 m. skyrė apdovanojimą už viso gyvenimo nuopelnus.

Žurnalas „Time“ 2015 m. įtakingiausiųjų sąraše „Time 100“ Ruth pavadino ikona, o verslo žurnalas „Fortune“ 2016 m. išrinko viena geriausių pasaulio lyderių.

„Knyga visapusiškai atskleidžia autorės gyvenimą, jos neprilygstamą analitinį, ironijos nestokojusį protą, turėjusį įtakos ne tik teisei, bet ir visuomenės nuomonei.“ – „Harper’s Bazaar“

Knygą išleido leidykla „Alma Littera“.

Su ja kviečia susipažinti Nacionalinės bibliotekos Valstybingumo centras.

Knygų tinklaraštininkę Patriciją Tilvikaitę (book.duo) kalbina Nacionalinės bibliotekos Lituanistikos skyriaus vyriausioji tyrėja Dalia Cidzikaitė.

Taip pat žiūrėkite

2024 m. balandžio 11 d.

Dirbtinio intelekto haliucinacijos

2024 m. vasario 21 d.

Kam priklauso kalbos teisės?

2024 m. vasario 7 d.

Kirilika: ko nežinome

2024 m. sausio 24 d.

Vėlankos metodas

2024 m. sausio 10 d.

Baltymų lingvistika

2023 m. gruodžio 14 d.

Lietuvių kalba – tai kieta