Telefonas Klaustukas Sitemap

Mediateka

Tiesioginės transliacijos

 • 2023 m. birželio 6 d.

  Bibliotekos vaidmuo stiprinant demokratinę visuomenę: Lietuvos ir Ukrainos bibliotekų forumas

  Video iliustracija

  Kritinio mąstymo ugdymas, pilietiškumo, bendruomeniškumo ir iniciatyvumo stiprinimas šiandien yra kaip niekada svarbios temos demokratinei visuomenei kurti ir stiprinti. Atliepdamos nūdienos aktualijas bei sutelkdamos Lietuvos ir Ukrainos bibliotekų patirtis Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka bei Ukrainos bibliotekų asociacija birželio 7–9 dienomis Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje rengia Lietuvos ir Ukrainos bibliotekų forumą „Bibliotekos vaidmuo stiprinant demokratinę visuomenę“. Šio renginio tikslas – sustiprinti Lietuvos-Ukrainos bibliotekų bendradarbiavimo ryšius, aktualizuoti bibliotekų vaidmenį stiprinant demokratinę visuomenę.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. gegužės 5 d.

  Akcijos „Metų knygos rinkimai 2022“ apdovanojimai

  Video iliustracija

  Gegužės 7 d., Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, 19 val. bus paskelbti akcijos „Metų knygos rinkimai“ nugalėtojai. Iškilminga ceremonija bus transliuojama iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. balandžio 6 d.

  Theatrum Libri: moksliniai tyrimai Lietuvos atminties institucijose

  Video iliustracija

  Lietuvos atminties institucijos, siekdamos tapti patrauklesnės ir atviresnės visuomenei, intensyviai įsitraukia į dokumentinio paveldo mokslinius tyrimus. Jie leidžia atverti ir pristatyti šalies visuomeninio, politinio ir kultūros istorijos procesus, todėl renginyje bus aptariamos Lietuvos atminties institucijose atliekamų mokslinių tyrimų galimybės, problemos ir perspektyvos. Be to, bus pasidalyta gerąja patirtimi saugant ir tiriant dokumentinį paveldą bei viešinant mokslinę produkciją. 

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. kovo 29 d.

  Susitikimas su akcijos „Metų knygos rinkimai 2022“ knygų paaugliams nominantais

  Video iliustracija

  Aprašymas: Akcija „Metų knygos rinkimai“ – smagi šventė ir rašytojams, ir skaitytojams. Neretai ne tik įdomu perskaityti kūrinį, bet ir smalsu ką nors sužinoti apie žmogų, kuris jį sukūrė, ką jis pats galvoja apie savo knygą, kaip vyko kūrybinis procesas.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. rugsėjo 29 d.

  „Lietuva – viena didelė biblioteka“

  Video iliustracija

  Nuo 2022 m. spalio 1 d. atnaujinama jau daugelį metų bibliotekininkams puikiai žinoma ir teikiama tarpbibliotekinio abonemento paslauga – knygų dalinimosi paslauga tarp šalies bibliotekų. Taip bibliotekos bendradarbiauja viena su kita – skaitytojui ieškant, skolina dokumentus viena kitos vartotojams. Nuo šiol skaitytojams gauti reikalingą knygą bus dar lengviau, nes jos siuntimas visuomenei nieko nekainuos. Neradus reikiamo dokumento savo bibliotekoje, tereikia skaitytojui kreiptis į bibliotekininką ir jis padės surasti norimą knygą bei parsiųs ją iš bet kurios Lietuvos viešosios bibliotekos.

  Skaityti daugiau