Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia savo jaunuosius skaitytojus susipažinti. Moksleivių grupėms organizuojame ekskursijas po bibliotekos erdves.
Ekskursija skirta visų klasių moksleiviams. Jos metu lankytojai yra supažindinami su „pasidaryk pats“ ir „meikerių“ kultūros reiškiniais. Šia veikla siekiama ne tik supažindinti su kitokia bibliotekos paslauga moksleiviams, bet ir perteikti suvokimą apie kūrybingą ir atsakingą vartojimą, išteklių tausojimą.
Susitikimuose skaitysime kritikų įvertintas knygas, žiūrėsime iliustracijas, kalbėsimės apie kūrinį, išryškinsime pagrindinę jo mintį.
Susitikime pristatysime Nacionalinės bibliotekos bežodžių knygų kolekciją, papasakosime apie šias knygas, jų istoriją ir galimus skaitymo būdus.
Šios edukacijos skirtos ikimokyklinio amžiaus ir pradinių klasių moksleiviams, kurių metu gaminami nesudėtingi rankdarbiai iš antrinių žaliavų. Vaikams pristatomos skirtingų šalių kultūros, jas reprezentuojantys rankdarbiai, susijusi simbolika.
Edukacijoje moksleiviai supažindinami su knygos sandara, leidybos procesu ir keliu iki bibliotekos fondų.
Pasitelkiant knygos meninio apipavidalinimo objektus, moksleiviai supažindinami su knyga, kaip meno kūriniu, kuriam parengti reikia žinių, darbo ir įgūdžių, technologijų ir kūrybingumo. Moksleiviai išmoks vertinti knygą kaip meno objektą, ne vien kaip fizinį daiktą, kuriame galima ką nors perskaityti. Pasitelkiant įvairias technologijas, bus ugdomas mokinių kūrybiškumas – susipažinę su inicialinėmis raidėmis, knygrišyste, jie patys kurs, pasitelkdami vaizduotę, ką tik įgytas žinias, žvilgčiodami į geriausius pavyzdžius.
Kūrybinės dirbtuvės yra susikaupimo ir kūrybiškumo reikalaujantis, smulkiąją motoriką lavinantis užsiėmimas.
Kviečiame moksleivius susirungti literatūriniuose protų mūšiuose. Pasiskirstę į komandas mokiniai galės pasivaržyti žiniomis apie perskaitytas lietuvių ir užsienio autorių knygas, išspręsti literatūrines logines užduotis.
Moksleiviai sužinos, kaip nesunkiai iš popieriaus išsilankstyti knygelę, pritaikyti viršelį ir dekoruoti jį pasirinktomis priemonėmis.
Šios edukacijos skirtos moksleiviams nuo 1 iki 6 klasės. Kūrybinėse dirbtuvėse praktiškai kurdami nesudėtingus objektus susipažinsime su mechanikos, aerodinamikos, elektronikos principais ir įvairiais fizikos dėsniais. Išsiaiškinsime, kaip veikia elektra, kodėl objektai juda ir kaip sukurti ką nors šviečiančio, skraidančio ar skleidžiančio garsą. Šios edukacijos primena STEAM (integruoto mokymosi) modelį. Tai paprastas būdas, padedantis vaikams pamokose įgyjamas žinias iš karto pritaikyti praktiškai.
Kūrybinėse dirbtuvėse moksleivius siekiama supažindinti su ekslibrisu, pagrindinėmis grafikos technikomis ir panaudoti jas praktiškai.
Edukacija skirta 6–9 klasių moksleiviams. Edukacijos metu jaunuoliai supažindinami su atvirosios prieigos programine įranga, kuri skirta kūrybai. Programos „Inkscape“ ir „Blender“ yra puiki mokamų dizaino, 3D modeliavimo ir garso apdorojimo programų alternatyva. Norint dirbtuvėse naudotis 3D spausdintuvu, lazerine pjaustykle, braižytuvu ir kita įranga, šių programų išmanymas ir įvaldymas yra esminis, todėl moksleiviai paruošiami tolesniam savarankiškam darbui įgyvendinant savo projektus.