Telefonas Klaustukas Sitemap

Mediateka

Tinklalaidės

  • 2023 m. kovo 17 d.

    ווילנער נייעס | Vilniaus naujienos. Saulės Valiūnaitės paskaita „Laikmečio metraštininkė: Dveira Dines ir jos Vilnius“

    Tinklalaidės iliustracija

    Nacionalinės bibliotekos Judaikos tyrimų centras tęsia tinklalaidžių ciklą pavadinimu ווילנער נייעס („Vilner Nayes“, jidiš k. „Vilniaus naujienos“). Ketvirtojoje tinklalaidėje kviečiame pasiklausyti Saulės Valiūnaitės paskaitos „Laikmečio metraštininkė: Dveira Dines ir jos Vilnius“.

    Skaityti daugiau
  • 2023 m. kovo 13 d.

    Pokalbiai apie vaikų literatūrą: akcijos „Metų knygos rinkimai 2022“ knygos vaikams (S02E03)

    Tinklalaidės iliustracija

    „Metų knygos rinkimai“ – reikšminga akcija visai lietuvių literatūrai, kasmet sukviečianti skaityti geriausias metų knygas vaikams, paaugliams bei suaugusiesiems. Šioje tinklalaidės „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ laidoje su vaikų literatūros ekspertu Kęstučiu Urba kalbamės apie „Metų knygos rinkimus 2022“ ir knygų vaikams penketuką.

    Skaityti daugiau
  • 2023 m. sausio 24 d.

    Pokalbiai apie vaikų literatūrą: Baltijos šalių autorių knygiukai keliauja po pasaulį (S02E01)

    Tinklalaidės iliustracija

    Pirmoje naujo sezono laidoje su literatūros pažinimo programos „Vaikų žemė“ vadovu Justinu Vancevičiumi kalbėsime apie šios organizacijos kartu su partneriais įgyvendintą projektą „Baltijos šalių autorių knygiukai“: Estijos, Latvijos ir Lietuvos vaikų rašytojai bei iliustruotojai kartu kūrė mažytes iš A4 formato popieriaus lapo išlankstomas knygutes, vadinamuosius knygiukus. Kūriniai buvo išversti į trylika kalbų ir šiuo metu keliauja po pasaulį, garsindami Baltijos šalių vaikų literatūrą ir jos kūrėjus. Beje, visus įgyvendinant projektą sukurtus knygiukus ir jų vertimus į daugiau nei dešimt kalbų galima nemokamai parsisiųsti adresu tinybooks.eu.

    Skaityti daugiau
  • 2023 m. sausio 19 d.

    Pasimatymai su žydų literatūra | Miglė Anušauskaitė: humoras jidiš poezijoje

    Tinklalaidės iliustracija

    Žydų istorijos ir kultūros paveldo tyrėja, vertėja Miglė Anušauskaitė skaito ir komentuoja humoristinę poeziją, parašytą jidiš kalba. Tai paskutinė tinklalaidė iš ciklo „Pasimatymai su žydų literatūra“. Jidiš kalba rašytos literatūros skaitymų ciklą rengė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centras ir Tarptautinis jidiš centras Vilniuje.

    Skaityti daugiau
  • 2022 m. gruodžio 15 d.

    Pokalbiai apie vaikų literatūrą: ar didaktika knygose vaikams vis dar aktuali? (S01E12)

    Tinklalaidės iliustracija

    Didaktika susijusi su vaikų literatūros (lietuvių ir ne tik) ištakomis, bet ar ji tebėra svarbi šiandien? Kokia jos reikšmė, kaip ji keitėsi bėgant amžiams ir keičiantis požiūriui į vaikų literatūrą, jos paskirtį? Kokias naujas formas įgavo? Apie tai kalbamės su literatūros tyrinėtoja, profesore, Nacionalinės bibliotekos darbuotoja Džiuljeta Maskuliūniene. Ji daug metų skyrė didaktinės literatūros tyrimams, o šiuo metu rengia naują monografiją apie didaktiką vaikų literatūroje.

    Skaityti daugiau
  • 2022 m. lapkričio 9 d.

    Žmonės ir laikas: pokalbis su poetu Tomu Venclova

    Tinklalaidės iliustracija

    Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato išskirtinį pokalbį su poetu, publicistu, vertėju, literatūros tyrinėtoju, visuomenės veikėju Tomu Venclova. Centrinė pokalbio tema – poezijos reikšmė T. Venclovos gyvenime, jos santykis su kitomis intelektualo veiklos ir interesų sritimis.

    Skaityti daugiau
  • 2022 m. rugsėjo 21 d.

    Pokalbiai apie vaikų literatūrą: ką apie vaikų ir paauglių skaitybą sako tyrimai? S01E10

    Tinklalaidės iliustracija

    Apie vaikų ir paauglių skaitybos tyrimus, jų svarbą bei atradimus dešimtame tinklalaidės įraše kalbamės su Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento direktore Goda Baranauskaite-Dangoviene. Pokalbio akiratyje – du svarbūs pastaraisiais metais daryti tyrimai: „Ankstyvojo skaitymo tyrimas“ ir „Vaikų ir paauglių skaitybos tyrimas 2021“.

    Skaityti daugiau
  • 2022 m. rugsėjo 5 d.

    ANT NATOS | Muzikos grupių gyvenimo iššūkiai ir triumfas

    Tinklalaidės iliustracija

    Siekti muzikinės karjeros su grupe nėra tas pats, kaip siekti karjeros individualiai. Ką muzikos kūrėjai pataria pradedančioms grupėms ir ko siūlo išvengti? Šiame tinklalaidės ANT NATOS epizode apie tai kalbėjomės su grupės „Šuo Leila“ nariais Žiedūne ir Luku. Jaunieji kūrėjai dalinosi savo muzikine patirtimi, išgrynino sėkmingos muzikinės grupės proveržio receptą, pasakojo apie patirtis Lietuvos muzikos industrijoje.

    Skaityti daugiau
  • 2022 m. rugpjūčio 8 d.

    Pokalbiai apie vaikų literatūrą: apie vertimą, vaikų literatūros dėstymą universitete ir lietuviškąjį bookstagramą su Elžbieta Kmitaite-Kiziele S01E09

    Tinklalaidės iliustracija

    Elžbietą Kmitaitę-Kizielę visų pirma norėtųsi pristatyti kaip entuziastingą skaitytoją, tačiau literatūros pasaulyje ji geriau žinoma kaip vertėja iš anglų ir švedų kalbų, švedų vaikų literatūros kurso dėstytoja Vilniaus universitete, dažnai besidalijanti atsiliepimais apie perskaitytas knygas, skaitymą ir vertimų patirtis savo tinklaraštyje „Juoda lentyna“. Apie šias veiklas su ja ir kalbamės.

    Skaityti daugiau
  • 2022 m. rugpjūčio 3 d.

    ANT NATOS | Atlikėjų psichologija: apie santykį su savimi ir scena

    Tinklalaidės iliustracija

    Ar kada jautei tą akimirką, kai lipant ant scenos nutirpsta visas kūnas, o baimė tampa jo šeimininku? Muzikantė, dėstytoja Justė Sakalytė pataria: kai kūnas vis labiau svetimėja prieš pasirodymą, duok savo kūnui fizinio krūvio!

    Skaityti daugiau
  • 2022 m. liepos 18 d.

    „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“: vaikų literatūra psichologo kabinete S01E08

    Tinklalaidės iliustracija

    Aštuntoje tinklalaidės „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ laidoje kalbamės su psichologe Milda Karklyte-Palevičiene. Ji yra psichologijos centro „Laimingas vaikas“ įkūrėja ir vadovė, daugiau nei 10 metų dirbanti su vaikais. Taip pat yra šiuo metu itin populiarios knygos „Vaiko emocinis intelektas. Kaip padėti vaikams pažinti emocijas, pasitikėti savimi ir gerai sutarti su kitais“ autorė. Su Milda kalbamės apie vaikų literatūros ir psichologijos sąsajas, apie tai, kokiais kriterijais vadovaudamiesi psichologai vertina vaikų literatūrą, apskritai, kuo ir kaip vaikų literatūra gali pasitarnauti.

    Skaityti daugiau
  • 2022 m. birželio 20 d.

    „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“: apie vaikų ir jaunimo knygų klubus su Rūta Lazauskaite S01E07

    Tinklalaidės iliustracija

    Septintoje tinklalaidės „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ laidoje su Rūta Lazauskaite kalbamės apie vaikų ir jaunimo knygų klubus.

    Skaityti daugiau
  • 2022 m. birželio 17 d.

    ANT NATOS | Muzikos vadyba su Emi-The Manager: vadybininko profesija ir didžiausi „red flag’ai“

    Tinklalaidės iliustracija

     Trečiajame MusicLab tinklalaidės ANT NATOS epizode savo patirtimi muzikos vadyboje  dalinasi kylančių muzikos atlikėjų vadybininkė Emi-The Manager.

    Skaityti daugiau
  • 2022 m. birželio 10 d.

    Pasimatymai su žydų literatūra| Chaimas Gradė „Musernikes“

    Tinklalaidės iliustracija

    Vilniečio rašytojo Chaimo Gradės poemą „Musernikes“ skaito ir komentuoja jidiš literatūros tyrinėtoja Akvilė Grigoravičiūtė. Skaitymus veda žydų istorijos ir kultūros tyrėja LNB Judaikos tyrimų centro vadovė dr. Lara Lempertienė. Tai penktasis susitikimas iš ciklo „Pasimatymai su žydų literatūra“. Jį rengia Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centras ir Tarptautinis jidiš centras Vilniuje.

    Skaityti daugiau
  • 2022 m. birželio 3 d.

    Pasimatymai su žydų literatūra | Moišė Kulbakas „Mesijas, Efraimo sūnus“

    Tinklalaidės iliustracija

    Mistinį Moišės Kulbako romaną „Mesijas, Efraimo sūnus“ (Odilė, 2021) skaito ir analizuoja jo vertėjas literatūrologas, poetas, Vilniaus universiteto docentas dr. Mindaugas Kvietkauskas. Skaitymus veda žydų istorijos ir kultūros tyrėja Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centro vadovė dr. Lara Lempertienė. Tai pirmasis knygos pristatymas viešojoje erdvėje po Tarptautinės Vilniaus knygų mugės. Dr. M. Kvietkausko žodžiais, M. Kulbako romanas – maištinga mistika, siekianti išjudinti skaitančiojo sąmonę. Vertėjo teigimu, prieš šimtą metų rašytas tekstas skaitytoją gali nustebinti savo postmoderniais sąskambiais, primenančiais Ričardo Gavelio ar Sigito Parulskio prozą: „Tai buvo ir pats drąsiausias berlynietiškas Kulbako eksperimentas, atvira, daugybę klausimų kelianti provokacija, posūkis avangardo kryptimi.“

    Skaityti daugiau